Jos ei ole tuloja, niin miksi asutaan omakotitalossa, josta vain velkaa? Auto ja kotieläimetkin pitää olla, vaikka ei ole varaa edes pakollisiin maksuihin!
On todella törkeää olla pyytämässä rahaa vanhemmilta isovanhemmilta milloin mihinkin maksuun. Koskaan niitä ns. lainauksia ei makseta takaisin.
Hävetkää! Vanhukset ovat eläkkeensä ansainneet työllä. Heillä ei ole velvollisuutta enää kustantaa lasten ja heidän jälkeläistensä elämää!
Opetelkaa elämään siten, että varanne riittävät! Myykää talo ja muuttakaa vuokralle. Joitakin kotieläimiä voi pitää kerrostalossakin, mutta lampaat ja kanat voi teurastaa ja laittaa pakasteeseen.
Elettävä varojen mukaan
Anonyymi
4
163
Vastaukset 4
- Anonyymi
Lampaat ja kanat voi sitten syödä, kun rahat ovat lopussa. Näin ei tarvitse mennä pieneläkeläiseltä pyytämään rahaa ruokaan ja tupakkaan.
- Anonyymi
Toivottavasti aloituksen lukee ne henkilöt, jotka kerjäävät vanhemmilta ja isovanhemmilta rahaa milloin minkäkin verukkeena varjolla!!!
Eikö teillä ole häveliäisyyttä ollenkaan?- Anonyymi
Lukevat, mutta eivät ymmärrä lukemaansa.
- Anonyymi
olisi kiva tavata tuo täydelliseltä kuulostava ketju aloittaja.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001119
- 50932
- 119903
- 145877
- 70677
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40669Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187627- 33594
- 68574
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47568Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.101568- 80540
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 39509
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4483- 45473
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64469Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466- 42460