Kertomuksissa yhteissaunatilanteista ja muista, joissa ollaan alasti, esimerkiksi uidessa, miehet jatkuvasti aprikoivat, näyttikö nainen TAHALLAAN sukupuolielimiään.
Kyllä näytti niin pitkalle, kuin uskalsi. Kyseessä on iänkaikkinen edes-takasleikki. Vaikka tytöt eivät tietoisesti tietäisi, mistä on kyse, heidän geeneihinsä on evoluution mukana ohjelmoitunut tarve esiintyä miesten seurassa mahdollisimman viehättävänä. Toisaalta kulttuuri vaatii, että ei saisi joutua kiinni siitä, että on liian tyrkky.
Miehelle ei mikään ole niin kiihottavaa ja kaunista, kuin nähdä nainen elimet auki, mieluimmin sormin levitettynä. Useilla naisilla rohkeusraja menee siinä, että tulee mukaan yhteissaunaan, toisilla siinä, että istuu jalat levällään, eräillä siinä, että myös levittää häpyhuulensa.
On vähän sama kuin seurustelua aloitettaessa. Tekisi mieli olla hiukan rohkeampi, mutta ei uskalla.
Sukupuolielimien näyttämiseen ei kuitenkaan tarvita rohkeutta, jos ymmärtää mistä on kyse. Naiset käyttävät runsaasti aikaa ja rahaa meikkaamiseen, kampaukseen ja pukeutumiseen ollakseen mahdollisimman viehättävä. Ei se tarkoita, että pyrkisi jokaisen miehen kanssa yhdyntään.
Sukupuolielimien näyttäminen sievästi on miehen silmissä paljon viehättävämpää - ja ennen kaikkea ystävällisempää - kuin runsaskaan kaunistautuminen. Sen syvin merkitys on herttaisuus. Elimiä ei tarvitse näyttää kaikille miehille, mutta naisen luontainen tarve on olla herttainen muillekin miellyttäville miehille kuin omalleen.
Kun mies näkee, että nainen herttailee tarkoitusella, hänkin vapautuu nauttimaan kauniista katsottavasta, eikä hänenkään tarvitse pelätä erektion näkymistä. Nainenkin voi havaita, että ystävällisyys on mennyt perille.
Olet varmaan huomannut, että joku lyhythameinen tyttö koko ajan nykii hameenhelmaansa koko ajan alemmaksi tai halkiohameinen tyttö halkiota koko ajan kiinnemmäksi. Takana on ihan sama ristiriita geeniperäisen tarpeen ja kulttuurin tuoman kielteisen asenteen välillä. Haluaa näyttää niin paljon kuin mahdollista, olla viehättävä, mutta ei uskalla.
🌹💗👀
Viehättää vai eikö viehättää
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa.
Vastauksesi on lyhyt, mutta paljastanee, että olet ymmärtänyt biologisen momentin käyttäytymisemme taustalla. Siihen perustuu myös koko evoluutio.
Selasin hiukan nettiä, enkä löytänyt yhtään kirjoitusta, jossa nainen olisi paheksunut miesten erektiota yhteissaunassa. Naiset pitivät poikkeuksetta imartelevana, jos heidän takiaan mies kiihottui.
Tytöt, mitä rohkeammin näytätte sukupuolielimiänne sitä enemmän tuotatte iloa toiselle, ja sitä enemmän miehet kiihottuvat. Liian tyrkky ja liian rohkea ei voi olla.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu126851Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli35806Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47799- 54691
Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143684Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus49671Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy186639Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42626Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e25618Kylpyläsaaren huonot ruoka-annokset
Annokset pienenevät ja hinnat nousevat. Bataattiransut 7e ei mistään. Lehtipihvi kutistuu kerta kerralta. Jäätelö halv21614