Raha on tärkeintä

Anonyymi

Kun sattuu kääntämään kanavan uskovien tilaisuuteen ja menossa on puhe rakkaudesta ja uhrista ja liitosta ja kaikesta sydämestä ja kauniista. Niin arvatkaas mistä puhutaan. No,rahasta tietenkin eli kolehdista!!!!

Surullista miten kaiken kauheuden keskellä , kaiken ahdistuksen ja kurjuuden keskellä, kaiken kansan häpeän keskellä , seurakunta puhuu vain rakkaastaan eli rahasta.

Miksi ei rakkaudesta ja yhteydestä ja uhrista puhuta samalla sydämellisyydellä, "voitelulla" , antaumuksella muulloin kuin kolehtipuheessa?????????????????????????

KAMALAA

9

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinhän se on kaikissa porukkahommissa, ne, joita on eniten, ovat niitä tyhmempiä, jotka maksavat.

      • Anonyymi

        Erotkaa evlut porttokirkosta, jääkööt papit ja muut ilman työpaikkoja.

        https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/

        Turhaan lahjoitatte köyhät rahojanne, jotka lähetetään jonnekkin afrikkaan tai nämä kirkon sedät ja tädit ostavat itselleen lisää jotakin luksusta.


    • Anonyymi

      Antaumuksella rahasta, miksi?
      Kuka sinussa valitsee mitä ja miten haluat kuulla
      nää_on_näitä

    • Anonyymi

      Me olemme yhtä samalla tavalla rahasta opettaessamme ja keräämällä kolehtia ämpäreillä.

    • Anonyymi

      Toisena tulee jeesuksen veri eli viini.

    • Anonyymi

      Eikös raamatussa sanota että Jumala antaa kyllä uskovaisille mitä tarvitsevat kolehti on siis turhaa ja ihmisen ahneutta, ja kuoleman syntikin vieläi :)

    • Anonyymi
    • Ja tilaisuudesta kotiin mennessään kääntävät katseensa pois apua tarvitsevilta kuten mennessäänkin , katujen varsilla pitävät kojujaan joissa hienoissa vaatteissa jakelevat lappujaan joissa omaa totuuttaan ja menojaan mainostavat kuin myyntimiehet.
      Älkää vyöttäkö mukaanne mitään , ilman kenkiä ja sauva messiin kun sanaa lähdetään viemään eteenpäin....montaa paljasjalkaista ei ole tullut vastaan mutta käärmeen nahasta tehtyine buutseineen useampikin.

    • Ja tilaisuudesta kotiin mennessään kääntävät katseensa pois apua tarvitsevilta kuten mennessäänkin , katujen varsilla pitävät kojujaan joissa hienoissa vaatteissa jakelevat lappujaan joissa omaa totuuttaan ja menojaan mainostavat kuin myyntimiehet.
      Älkää vyöttäkö mukaanne mitään , ilman kenkiä ja sauva messiin kun sanaa lähdetään viemään eteenpäin....montaa paljasjalkaista ei ole tullut vastaan mutta käärmeen nahasta tehtyine buutseineen useampikin , naamat maalattuina helyineen ja ehosteluineen .... vastoin sitä kaikkea kuinka neuvottu on .
      Jehovan todistajatkin inttivät että Jeesus oli hienoine vaatteineen ja asuntoineen varsin varakas , jos olisin kysynyt auton vakuutusmaksujen maksusta niin varmaan aasista olisi niitäkin maksanut...sellainen on heidän jeesuksensa .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      128
      7736
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      94
      7262
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      18
      6532
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      111
      5687
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      5445
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      74
      5321
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5190
    Aihe