Kun sattuu kääntämään kanavan uskovien tilaisuuteen ja menossa on puhe rakkaudesta ja uhrista ja liitosta ja kaikesta sydämestä ja kauniista. Niin arvatkaas mistä puhutaan. No,rahasta tietenkin eli kolehdista!!!!
Surullista miten kaiken kauheuden keskellä , kaiken ahdistuksen ja kurjuuden keskellä, kaiken kansan häpeän keskellä , seurakunta puhuu vain rakkaastaan eli rahasta.
Miksi ei rakkaudesta ja yhteydestä ja uhrista puhuta samalla sydämellisyydellä, "voitelulla" , antaumuksella muulloin kuin kolehtipuheessa?????????????????????????
KAMALAA
Raha on tärkeintä
9
207
Vastaukset
- Anonyymi
Näinhän se on kaikissa porukkahommissa, ne, joita on eniten, ovat niitä tyhmempiä, jotka maksavat.
- Anonyymi
Erotkaa evlut porttokirkosta, jääkööt papit ja muut ilman työpaikkoja.
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/
Turhaan lahjoitatte köyhät rahojanne, jotka lähetetään jonnekkin afrikkaan tai nämä kirkon sedät ja tädit ostavat itselleen lisää jotakin luksusta.
- Anonyymi
Antaumuksella rahasta, miksi?
Kuka sinussa valitsee mitä ja miten haluat kuulla
nää_on_näitä - Anonyymi
Me olemme yhtä samalla tavalla rahasta opettaessamme ja keräämällä kolehtia ämpäreillä.
- Anonyymi
Toisena tulee jeesuksen veri eli viini.
- Anonyymi
Eikös raamatussa sanota että Jumala antaa kyllä uskovaisille mitä tarvitsevat kolehti on siis turhaa ja ihmisen ahneutta, ja kuoleman syntikin vieläi :)
- Anonyymi
http://www.metrolyrics.com/jesus-he-knows-me-lyrics-genesis.html
Usko minua, myyn palaa paratiisista. Ja tilaisuudesta kotiin mennessään kääntävät katseensa pois apua tarvitsevilta kuten mennessäänkin , katujen varsilla pitävät kojujaan joissa hienoissa vaatteissa jakelevat lappujaan joissa omaa totuuttaan ja menojaan mainostavat kuin myyntimiehet.
Älkää vyöttäkö mukaanne mitään , ilman kenkiä ja sauva messiin kun sanaa lähdetään viemään eteenpäin....montaa paljasjalkaista ei ole tullut vastaan mutta käärmeen nahasta tehtyine buutseineen useampikin.Ja tilaisuudesta kotiin mennessään kääntävät katseensa pois apua tarvitsevilta kuten mennessäänkin , katujen varsilla pitävät kojujaan joissa hienoissa vaatteissa jakelevat lappujaan joissa omaa totuuttaan ja menojaan mainostavat kuin myyntimiehet.
Älkää vyöttäkö mukaanne mitään , ilman kenkiä ja sauva messiin kun sanaa lähdetään viemään eteenpäin....montaa paljasjalkaista ei ole tullut vastaan mutta käärmeen nahasta tehtyine buutseineen useampikin , naamat maalattuina helyineen ja ehosteluineen .... vastoin sitä kaikkea kuinka neuvottu on .
Jehovan todistajatkin inttivät että Jeesus oli hienoine vaatteineen ja asuntoineen varsin varakas , jos olisin kysynyt auton vakuutusmaksujen maksusta niin varmaan aasista olisi niitäkin maksanut...sellainen on heidän jeesuksensa .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275