Kaikkia kohtaan ja kaikille Luvallisen, Totuuteen perustuvasta Oikeuden mukaisesta, Jumalan VALTAkunta yheyden / yhtenäisyyden Raamatun UT mukaisessa ja perustuvassa Kristillisyydessä / Kristuksessa Jeesuksen mahdollistavasta, koko kaikkeuden kaikkineen Luoja ja Omistaja Jumalan siunauksen ja varjeluksen sisältävästä ja takaavasta HYVÄN sanoman Oikealla tavalla, käytännön arkielämässä tomivine oppeineen ja ohjeneen vieminen, ja siihen siemenen, Oikein, kaikille hyväksi Raamatun UT mallisen opin ja ohjeiden sanoin ja kuvin / videoin netin kautta vieminen / kylväminen. Joka sisältää kaikki erilaisen = eri olosuhteissa, Raamatun UT mukaisen, elämän mahdollistavan.
Joille tämän Krist. vaihtoehto mahdollisuuden opin ja ohjeet hyksyville / vastaan ottaville, alkaisi tulemaan Jumalan sinausta / tapahtumaan ihmeitä ilman määrää.
Mutta joka palastukseksi Krist. vaihtoehto,pitäisi ensin saada alkuun jo toimivaksi omassakin maassamme. Jossa on jo, näin valtavat mahdollisuudet. Ei ole muita esteitä kuin mitä kukin itse itselleen, sillä että ei, h a l u a!
Asiasta asiallisesti ja rakentavasti keskustelu mahdollisuus tuolla...
http://www.suomenkristityt.foorumimme.com keskustelufoorumilla.
Parhainta kehitysapua olisi, kaikille hyväksi
4
101
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi on evoluutio ja vajakit ei tosimaailmassa menesty.
- Anonyymi
Hmmm... Toisaalta, natsit nyt menestyi jonkin aikaa, mutta onko meillä kuitenkin heistä yhä historia jäänteitä vai onko taustalla kuitenkin ihmisen mielessä oleva perustavanlaatuinen ongelma?
Koemme itse tietenkin olevamme oikeassa ja naapuri väärässä. Siksi naapuri ei saa lisääntyä mutta me saamme.
Entä jos ajattelisimme asian uudelleen.
Jos haluamme lisääntyä, emme kuitenkaan elä ikuisesti että voisimme huolehtia aikuiseksi kasvaneista lapsistamme sillä eiväthän he kuitenkaan osaa tehdä päätöksiä. Entä jos tarvitsemme vajakkeja pitämään huolta meistä kun vanhenemme?
Entä jos vähän tyhmempikin voisi tehdä työtä (tekee jo, osa on poliitikkoja), joka toisi jotain lisää yhteisöömme. Voisimme sitten kuolla tietäen että ihminen ei välttämättä kuole sukupuuttoon. Jos evoluution huipulla olevat nyt sattumoisin menettävät kyvyn lisääntyä, saattaapi olla pelastus vajakeissa.
Heistähän voi tulla uuden ihmissukupolven hautumoita. Munasta kuoriutuva sikiö?
Ei voi koskaan tietää, jos luovuttaa jo nyt.
- Anonyymi
lapiot ja kuokat on parasta kehitysapua.
- Anonyymi
kalashnikovit, juna vaunollinen olisi paras apu
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370