Sukupuolisuhteet samaa sukupuolta olevien kesken

Jos ihminen harrastaa sukupuolisuhteita samaa sukupuolta olevan kanssa, hän syyllistyy kaksinkertaiseen syntiin.
Ensinnäkin se on syntiä, koska sukupuolisuhteet kuuluvat miehen ja naisen väliseen avioliittoon.
Toiseksi se on syntiä, koska se tapahtuu samaa sukupuolta olevien kesken.

5

175

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raamatussa ei mainita lesboista mitään. Uudessa testamentissa Jeesus ei puhu homoista mitään. Vanhan testamentin Mooseksen lain mukaan homot pitää tappaa, mutta siellä myös sanotaan että vammaiset, sairaat eivät kuukautisissa olevat naiset saa tulla temppeliin. Mikäli nainen raiskataan ja hän ei ole huutanut apua tarpeeksi, niin hänet tuomitaan kivitettäväksi. Sellaista :D

      • Anonyymi

        Kyllä puhutaan lesboistakin ja kielletään yhtä lailla.
        Ei voi kiemurrella vastuusta sillä verukkeella.


    • Anonyymi

      Homoseksuaalisuus on synnynnäinen ominaisuus samalla tavoin kuin silmien väri, eikä sitä voida muuttaa syntymän jälkeen. Siis luomistyön tulosta. Aivoissa sijaitsee kaikilla ihmisillä hypotalamus, jonka alaosassa on alue INAH3. Se säätelee yksilön sukupuolen, mutta myös seksuaalisen suuntautumisen eli tunteeko vetoa miehiin vai naisiin omasta sukupuolesta riippumatta. Näistä on lukuisia tukimuksia sekä ulkomailla että Suomessa. Suomessa tätä on tutkinut esim. dosentti Markus J Rantala Turun Yliopistossa. Hän on perehtynyt etupäässä sikiön seksuaalisen suuntautumisen tutkimiseen.

      • Anonyymi

        Jumalalle on kaikki mahdollista.
        Hän joka voi herättää kuolleet elämään, luoda kaiken, halkaista meren voi kyllä auttaa eroon noin pienestä asiasta kuin homouden halu.


    • Anonyymi

      Ehkäpä sinun sitten kannattaa välttää moista toimintaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      609
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      529
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    9. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      511
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe