Valtio omistaa–minutkin–ja muut ihmiset myös. Valtio määrää ja pakottaa meidät verovelvollisuudella orjatyövoimaksi, jota sanotaan hyvinvointivaltion ihmisoikeudeksi!
Kaiken maksaa yksityissektorin palkansaajat ja työnantajat, pelkällä velalla ja toisten (ainoiden) orjatyövoiman tuotoksilla elää sitten julkishallinnon tahot, valtion ja kuntien työntekijät. Ja usein aika hyvillä palkoilla vieläpä!
Ainoat veronmaksajat ja mitkään nettomaksajat ovat yksityissektorin työntekijät ja työnantajat. Näinkö annamme tämän jatkua...Valtio siis määrää meitä kuin Pohjois-Koreassa= Suomi on kuin helv. iso keskitysleiri, jssa sinulla on vaan pakkoja, pakkoja–ei oikein mitään oikeuksia, esim. oikeus päättää, että taidanpa elää tästä lähtien vaihdantataloudella, oravannahoilla ja palvelus palveuksesta!
Vaatikaa tahoja laskemaan palkkakustannuksia alaspäin, ainakin isompikenkäisillä! Vaatikaa myös eläkekattoa, koska muutehn ei tulevaisuudessa nekään rahat riitä, kun massatyöttömyyss iskee= se on vain ajan kysymys, koska kaikki ulkoistetaan halpamaihin (myös toimistotyöt), automatisoidaan tai irtisanotaan!
Haluatteko, nuoremmatkin ihmiset, maksaa tästä kaikesta, vaikkei teillekään tule jäämään juuri mitään? Vaatikaa vanhempia sukupolvia järjestämään se perk. Oikeus ja tasavertaisuus tänne avo-keskitysleiriin, Fin Landiaan! Tämä oli joskus Hyvä Maa!
Valtion alistamat ORJAT=työläiset
Anonyymi
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan meillä nykyajan aateliset eli työttömät. Heidän ei tarvitse tehdä mitään ja rahaa tulee - ehkä niukasti - mutta tarpeeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3662178- 571608
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1621269Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771179Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67959- 86945
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33893Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113872Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12866K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8836