Kirkko on irtisanottava ja vaadittava sitä korvaamaan uhreilleen heidän rahansa takaisin!
Kirkko EI auttanut vuosienkaan aikana, ei henkisesti ekä muutenkaan! Kirkko siitäkin hylkäämisestä huolimatta kieltäytyi maksamasta minun lahjoitusrahojani takaisin (jäljellä oli heidän käytössään n. 24 000€, 12 €/ pappi, kertaluontoisena suorituksena, kerran elämässään minulle takaisin), Kirkko kieltäytyi myös todistusaineiston antamisesta, PIMITTÄÄ EVIDENSSIÄ ja nyt odotan, koska Jenkeissä aletaan tekemään elokuvia siitä matskusta, jonka minä olen ensimmäisenä julkaissut–joku muu tekee sillä varmasti rahaa ja vie ideani, kuvitellen, että ne ovat hänen keksimiään!
Ja nämä tuhannet, ehkä miljoonat taalerit jää minulta saamatta, koska KIRKKO KIELTÄYTYY antamasta minun todistusaineistoani, jolla todistaisin, että olen ilmoittanut ajat sitten nuo asiat viralliselle taholle, dokumentoidusti (puhepostiviesteihin, txt- ja s-postiviesteihin)!
EIVÄTKÄ papit EIKÄ piispatkaan EDES vastaa mitään, kun valitan asiasta heille s-postitse ja vaadin toimenpiteitä, asiallisesti, kuten aina!
VAATIKAA Kirkon EROTTAMISTA ja korvausvelvollisuutta= rahat niille, joille ne kuuluvatkin, hylkäämisestä ja petturuudesta JOHTUEN!
Jeesus YÖKKÄILISI ja kiroaisi, jos näkisi nykyaikana Kirkon käytöksen ja hylkäävän auttamattomuuden! HÄPEÄ, Kirkko! Et ole ihmisten, vaan Antikristus-instituutio!
KIRKKO ON IRTISANOTTAVA
2
94
Vastaukset
- Anonyymi
Kirkko ja Uskon asiat ovat äärijärjestö, joka on jo Venäjälläkin huomattu ja ryhdytty toimenpiteisiin!
Usko leviää kuin lois-yhdyskunta, jopa kaduilla taas–houkuttelee Herran huoneeseen, Herraa seuraamaan, pois norm. elämänkuvioista, kuten ilm. työstä!
Ja tätä VALETTA saa näköjään ilman Oikeuslaitoksen ja lääkärikuntien puuttumista levittää, tuputtaa ja uskotella ja vetää kokonaisen kansakunnan pois työelämästä!
Uskon VALE= jakomielitauti, anteeksi vaan! En leimaa ihmisiä, mutta kaipa he huomaavat, kuinka uskovat Alien-olentoihin ja antavat Heidän määrätä, ohjata heidän elämäänsä? Normaalia, EI tervettä EIKÄ Hyvää se ole! Ja kuka/ketkä maksavat kaiken?- Anonyymi
Ja se Jumalan pilkkalaki saa luvan tulla kumotuksi, koska Jumalat kestävät kyllä arvostelua.
Me ihmiset emme oikeasti pysty Heitä ärsyttämään tai halveeraamaan, sellaisia Ääri-tapauksia ovat Itse. Vain ainoastaan, jos sanot Jumalia esim. hyväksikäyttäjäksi (mutta pahimmalla sanalla, ei esim. metaforalla eli jotain muuta kuin mitä sillä sanalla yleensä tarkoitetaan=vaatii pahimman laatusanan loukatakseen Jumalia), voit saada Ne huolestumaan Omasta maineestaan ja mahdollisuuksistaan. Muuten EI!
Katsokaa wikipediasta, mitkä maat ovat jo luopuneet ajat sitten Jumalan pilkkalaista ja sallineet arvostelun ja vaikkapa vähän haukkumisenkin–koska Jumalat ovat sellaisia tehneet, että ovat sen haukunkin ansainneet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 918425
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on968022Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1736180- 145403
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585238En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234275Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54040- 384033
- 373829
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..583692