Olen tähtiliikkeen ylpeä jäsen

Seitsemän tähden liike

Olen 58-vuotias mies. Jouduin työttömäksi kesällä 2016 ja kuten muotina on, ei yli viisikymppinen suorittavan työn tekijä enää viitsi töihin lähteä .Kiinnostukseni politiikkaan aukeni lopullisesti juuri loisimisen iskettyä päälle. Minulle syntyi kova halua saada mamuttaa asioita, korjata niitä. Siksi olen nyt tässä. Olen myös iloinen porin osaston vok tiloista
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Luin kommunistisen puolueen ohjelman. Miten voikin olla! Just näin! Kuuen tunnin työpäivä ja kaikille sama palakka. Köyhiä autettaan, olipahan läheltä tai kauemppaa, vaikka irakista asti. Sitä suuremmalla syyllä kun niin kaukkaa tullu tänne kylille.
Olen seuraavissa vaaleissa kommareitten riveissä, jos vasemmistoliitto ei huoli minua patja-puheitteni takia.

Äänestä

Miel teköö lihapiirakkoo ,yösyönti on mukavoo puhaa kun kukaan ei ole näkemässä

Äänestä

Ei kannata huolia tuosta minkä puolueen listoilla milloinkin olet, aina löytyy niitä jotka eivät tunne taustaasi ja tiedä kuka olet niin saattaavat äänestää sinua.

Äänestä

Olisipa kaikki näin hienoja poliitikkoja. Jopa Timo Soini jää nyt toiseksi.
Saat ääneni t, suvakki.

Äänestä

Koskettava blogi-kirjoitus. Tämä luettiin aamulla Porin vastaanottokeskuksessa turvapaikanhakijoille aamurukouksen yhteydessä.

Äänestä

Hienoa että olet lähtenyt mukaan politiikkaan, olet oikea aarre ja lottovoitto koko Suomelle. Ehkä joku päivä oma lottokoneesi pysähtyy viimein etkä vaihtele puoluetta, muista ettei veljesi markku vaihda edes kalsareita.

Äänestä

3 tähden jaloviinan vai?

Äänestä

Tuotanuinnii onko muut kokeneet suvakoitumista??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Seitsemän tähden liike

Olen 58-vuotias mies. Jouduin työttömäksi kesällä 2016 ja kuten muotina on, ei yli viisikymppinen suorittavan työn tekijä enää viitsi töihin lähteä .Kiinnostukseni politiikkaan aukeni lopullisesti juuri loisimisen iskettyä päälle. Minulle syntyi kova halua saada mamuttaa asioita, korjata niitä. Siksi olen nyt tässä. Olen myös iloinen porin osaston vok tiloista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu