Tietoa varmalta taholta

Olen saanut suoraan taivaasta tietoa, että Aku Ankka olisi löytänyt Totuuden ja rupennut alkaan jehovan todistajaksi. Sopivat jo jessulin kanssa, että Jeesus tulee Akun seikkailuihin lehteen mukaan. Aku on jo ostanut harmaan alennuspuvun ja vaalean harmaat torikenkät, joilla kelpaa kenttäillä vaikka Maailman tappiin, joka on aivan hetikohta. Lisäksi Akun suunnitelmissa on salin rakentaminen Ankkalinnaan.

4

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja minä kuulin huolestuttavan huhun, että Mustanaamio tutkii Raamattua Jehovan todistajien kanssa. Jos hän liittyy jeppuloihin, hän joutuu vaihtamaan ylleen väljemmät housut ja ottamaan naamion pois, ainakin kun menee kentälle tai kokoukseen. Eikä hän saa enää lyödä ketään nyrkillä, paitsi Dianaa, ja muitakin joskus.

    • Voi! Kuka nyt ottaa rosmot kiinne? Saas nähdä kuka seuraavaksi loikkaa jessun kelkkaan. Toivottavasti ei ainaskaan Hulk tai Hämähäkkimies. Tosin raamattuhan ennusti mm. tanielin ja Onaniaksen kirjassa, että juuri ennen Maailmanloppua näitä hahmoja alkaa kääntyä Oikeaan jt-uskoon.

      • Anonyymi

        Melko varmoista ameriikkalaislähteistä peräisin on myös huhupuhe, joka kuultiin Roope-Sedän rahoitusseminaarissa Ankallispankin isännöitsijöiden pöydässä pian Aku Ankan kääntymyksen jälkeen: mikäli Roope suo, Aku Ankka-lehteen saatetaan sijoittaa 33. sivu lopun aikojen lyhyelle tarinalle, joka taskarien puolella jatkuisi juonen paljastuessa taskukirjasta 666 alkaen. sivu 33 saatetaan omistaa myös ankallispankkisiirtokaavakkeelle, jolla voi jo etukäteen lahjoittaa maailmanlopun kestävän suojarakenteen toteuttamiseksi rahasäiliön ylitse. Alapohjaa vahvistettaisiin myös sieltä suunnasta tulevien uhkien minimoimiseksi.


    • Anonyymi

      Talkootyönäkö tämä tuleva uusi jehovien Ankkasali tullaan pystyttämään? Onko roopesedästä tullut jehovantodistaja, jolloin hän osallistuisi osaltaan projektin rahoitukseen? Tullaanko Akun alaikäisiä veljenpoikia käyttämään näissä talkoissa lapsityövoimana? Vastaavana rakennusmestarina on tietysti Pelle Peloton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7530
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2959
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1793
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      117
      1479
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      764
    Aihe