Rinne ja muu puniikkiporukka valehtelee taas kansalle ummet ja lammet..
katso , kuuntele ja ihmettele.
KOKO TIVOLI SUORASSA TV OHJELMASSA NYT TV1
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Rinnekin puhuu kuin ulostaisi suunsa kautta !
- Anonyymi
Aina kun tällä palstalla joku puoliksi kirjoitustaidoton persnatsi mölisee Ylestä jotain, on Yle tehnyt jotain oikein. Toivottavasti Yle-veroa nostetaan, jotta tämäkin viihde jatkuisi.
- Anonyymi
herran jumala kun minua alkoi nyt juuri pierettämään kun puniikki aukaisi suunsa ?
Miksiköhän ?
- Anonyymi
Zysse pyyhkii hallituksella ja Rinteen pellellä lattiaa.
- Anonyymi
Puniikki on ministeriaitiossa paniikissa !
Kansan muisti on todella lyhyt ja usko valheisiin (satuihin) on toistuvaa.
Kuinka kukaan on voinut unohtaa demareiden kauaskantoiset saavutukset, eläkkeiden indeksileikkaukset ja kreikan takkuutukset, kun meillä on taas kerran tuo sama sakki höyläämässä kansalta kerättyjä veroeuroja kaikkeen muuhun kuin siihen mihin niitä ollaan keräävinään.
Ja kaiken lisäksi vielä vihervasemmiston höyrypäät tukemassa leikkauslinjaa, verojen- ja sitä kautta elinkustannusten takuuvarmojen korotusten voimaan saattamista.
Kyllä kansa maksaa, niin hovin kuin lakeijoidenkin korkeat palkat, jotka tuntuvat tulleen kuin taivaasta (vai otetaanko ne sieltä taikaseinästä) niitä ei ole tarvinut "ansaita", eikä niiden kohdalla ole tarvinut miettiä onko niihin varaa.- Anonyymi
KYSYMYS: mikä voima panee Rinteen valehtelemaan koko kansan silmien edessä ?
Hallitus luimistelee ja lupaa ensivuosituhannella vasta sen kympin jota jo vappuna tarjottiin Pihtiputaan mummon kouraan..
APRILLI-hallitus !- Anonyymi
Mitään satasia tai kymppejä ei millekkään työnvieroksujille olla jakamassa ja hyvä niin.
- Anonyymi
Kansa ei luota hallitukseen koska ministerin hillotolppa panee valehtelemaan.....................................koko hallitus nurin ja heti...
- Anonyymi
Suomessa ei ole mitään "punikkeja", vaan ikävä kyllä, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ.
Syyria-Show`ssa jenkkien hyökkäysliitto, on ostanut "jihadisti-vanhemmat", näyttelemään, äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten, sotabisneksien ja naton mainontaa.
Ei niitä mitkään lasten oikeudet, voisi vähempää kiinnostaa. Jos kiinnostaisi, lapset olisi jo huostaanotettu ja erotettu, väkivaltaisista vanhemmistaan.
Tuossa Syyria-näytelmässä, ei mikään taho, aidosti ajattele, lasten oikeuksia.
Suponhan pitäisi tutkia ja Yle:n uutisoida, ISOIMPIEN TALOUS- JA VEROPARATIISIRIKOSTEN TUTKINTOJEN TULOKSIA, SOTABISNESRIKOLLISUUTTA - vaan oletteko nähneet, yhtään tutkimusta, saati uutisointia aiheesta ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202052
- 1551956
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h261776Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue121073- 49961
- 85929
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24865- 112801
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell49783Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32755