Taikatassu rahastaa kovilla hinnoilla

Anonyymi

Olen asioinut muutaman kerran Klaukkalan eläinlääkäri Taikatassussa ja joka kerta olen pettynyt palveluun ja hinnoitteluun. Kissani steriloitiin ja sen vatsanahka ommeltiin sivuun kiinni niin että se kiristää toiselta puolelta ja toisella puolella on paljon tyhjää nahkaa. Todella huolimatonta. Koira ei meinannut herätä nukutuksesta ja siitä ei kerrottu avoimesti vaan yritettiin salata asiaa. Toimenpide oli nopea ja ihmettelin mikä siinä kestää, sanottiin vain että odota kestää vielä.
Kun oli jo kulunut tosi kauan,niin menin sitten kutsumatta katsomaan miksi en saa vielä koiraani niin siellähän se oli hengitysputkessa ja sitten vasta kertoivat ongelmasta sen heräämisessä kun oli pakko. En ymmärrä miksi sitä piti salata,oliko nukutusaineen annostelussa tullut virhe. Mitään tarkempaa eivät kertoneet.
Vielä kerran jouduin tänne menemään ja röntgen kuvat ovat todellakin puolet kalliimpia kuin ihan sairaalatason eläinlääkäri asemalla. Myös muut toimenpiteet ovat olleet puolet kalliimpia kuin muualla. Ongelma ei Taikatassussa selvinnyt ja samat kuvat otettiin toisella eläinlääkärillä puolet halvempaan hintaan ja siellä ongelman syykin osattiin kertoa! Hinnat ovat Taikatassussa kovat mutta palvelu ei vastaa hinnoittelua.

5

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kai alhaisilla hinnoilla oikein voi rahastaa? ;} Jos palvelu ei vastaa laatuvaatimuksiasi, niin vaihda palveluntarjoajaa. Niin ainakin minä tekisin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vein kissani sinne jotta sai EU passin. Mitään ei kerrottu että pitäisi ottaa tehosterokotteita. Ennen paluulippuje hankintaa varmistin kuitenkin Taikatassusta kolmeen kertaan että kaikki on kunnossa passissa ja minulle vakuutettiin kaiken olevan ok ja toivotettiin hyvää matkaa. miten kävi? ei päästy koneeseen . He kieltäytyivät kokonaan vastuustaan, eivät tulleet mitenkään vastaan 650€ matkalippujen korvauksessa! Kissa muuten rokotettiin uudelleen Espanjassa ja sieltä sai uuden passin 115€ hintaan josta taikatassu veloitti 380 €.
      Välttäkää paikkaa ! käyttäkää kunnallista eläinlääkäripalvelua paljon edullisempi ja osaavampi!

    • Anonyymi

      Varmistit kolme kertaa eli silti epäilit jonkin olevan pielessä. Voit katsoa vain nyt peiliin.

    • Anonyymi

      Jos on varaa ostaa koira ja syöttää sitä niin lääkärin maksuista turhaa valittaa.
      Koirat vain verolle .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10865
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8137
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      141
      3612
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2489
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1991
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1776
    Aihe