Olen asioinut muutaman kerran Klaukkalan eläinlääkäri Taikatassussa ja joka kerta olen pettynyt palveluun ja hinnoitteluun. Kissani steriloitiin ja sen vatsanahka ommeltiin sivuun kiinni niin että se kiristää toiselta puolelta ja toisella puolella on paljon tyhjää nahkaa. Todella huolimatonta. Koira ei meinannut herätä nukutuksesta ja siitä ei kerrottu avoimesti vaan yritettiin salata asiaa. Toimenpide oli nopea ja ihmettelin mikä siinä kestää, sanottiin vain että odota kestää vielä.
Kun oli jo kulunut tosi kauan,niin menin sitten kutsumatta katsomaan miksi en saa vielä koiraani niin siellähän se oli hengitysputkessa ja sitten vasta kertoivat ongelmasta sen heräämisessä kun oli pakko. En ymmärrä miksi sitä piti salata,oliko nukutusaineen annostelussa tullut virhe. Mitään tarkempaa eivät kertoneet.
Vielä kerran jouduin tänne menemään ja röntgen kuvat ovat todellakin puolet kalliimpia kuin ihan sairaalatason eläinlääkäri asemalla. Myös muut toimenpiteet ovat olleet puolet kalliimpia kuin muualla. Ongelma ei Taikatassussa selvinnyt ja samat kuvat otettiin toisella eläinlääkärillä puolet halvempaan hintaan ja siellä ongelman syykin osattiin kertoa! Hinnat ovat Taikatassussa kovat mutta palvelu ei vastaa hinnoittelua.
Taikatassu rahastaa kovilla hinnoilla
5
1012
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai alhaisilla hinnoilla oikein voi rahastaa? ;} Jos palvelu ei vastaa laatuvaatimuksiasi, niin vaihda palveluntarjoajaa. Niin ainakin minä tekisin.
- Anonyymi
Käykää kunnallisella, siellä on rahastus kielletty ja taksat pidetty aisoissa:
https://www.kt.fi/sites/default/files/media/document/yleiskirje1803vt-LS-liite4_0.pdf - Anonyymi
Vein kissani sinne jotta sai EU passin. Mitään ei kerrottu että pitäisi ottaa tehosterokotteita. Ennen paluulippuje hankintaa varmistin kuitenkin Taikatassusta kolmeen kertaan että kaikki on kunnossa passissa ja minulle vakuutettiin kaiken olevan ok ja toivotettiin hyvää matkaa. miten kävi? ei päästy koneeseen . He kieltäytyivät kokonaan vastuustaan, eivät tulleet mitenkään vastaan 650€ matkalippujen korvauksessa! Kissa muuten rokotettiin uudelleen Espanjassa ja sieltä sai uuden passin 115€ hintaan josta taikatassu veloitti 380 €.
Välttäkää paikkaa ! käyttäkää kunnallista eläinlääkäripalvelua paljon edullisempi ja osaavampi! - Anonyymi
Varmistit kolme kertaa eli silti epäilit jonkin olevan pielessä. Voit katsoa vain nyt peiliin.
- Anonyymi
Jos on varaa ostaa koira ja syöttää sitä niin lääkärin maksuista turhaa valittaa.
Koirat vain verolle .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237