Vaan luontoa halutaan liata minkä ehtii ajatuksella, ei ennenkään......nyt laitettava mökkiläiset koville sanktioille jos ei lakia noudateta!
Paskalakia ei haluta noudattaa?
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko riukupaskalla käyntikin nykyään kriminalisoitu?
Paskahan maatuu ja koppakuoriaiset pitää lopusta huolen, sehän ei ole myrkkyä koska on tullut ihmisen sisältä.
Ihmiset on iät ajat paskoneet ja kusseet metsiin ja ojiin, eikä metsä siitä ole huonoa tykännyt, päinvastoin. On ihan eri asia heittää ämärillinen öljyä metsään kuin tehdä luonnoliset tarpeensa sinne. Puhdas paska ei ole myrkkyä.
Levittäähän maajussitkin lehmän paskaa ja kusta pelloille, niin , että haisee kilometrin päähän.
Jättäkää virkamiehet puuseet rauhaan.
Täyttä asiaa! Hyvin sivalsit tuolle citymärkäkorvalle!
Paskalaki on härski rahastus keino jollei ihmiset nouse vastustamaan tätä nykyistä hulluutta niin kohta maksaa hengitys ilmastakin veroa?
Ainoat jotka luontoa saastuttavat, ovat isot kaivosfirmat ja teollisuus.
Onko aloittaja jonkun paskasäiliön kauppias vai maanrakentaja?
Paskalaki ei koske kiinteistöjä, joissa on kantovesi ja PuuCee. Missään en ole nähnyt määritelmää, kuinka kaukaa vesi pitää kantaa. Riittääkö, että vesihana ei sijaitse viemärin päällä, vai pitääkö se kantaa ulkoa sisälle?
Meillä saunan vesihanaa käytetään vain kylmän veden laskemiseen ämpäriin, kuumavesi otetaan kiukaan säiliöstä. Onko kyseessä kantovesi vai painevesi, ämpäriä pitää siirtää yli metrin.