Kyllä oli veljeksitä toinen kyylä ajelullaan kun vähän pakkaa tavaraa kyytiin. Tämän veli kareksi syysrapsin tekemällä ruokintapaikan viereen kyllä kares"ilo ja narsitin paksa levisi metsästyseuraan onhan johto ,,,,,,,.
Ei ollu miestä maksamaan tihutyötään eikä löytynyt vastuunkantajaa kirjeistä postiloodallani yms.. vesijohtojen ja saojienkatkoja kares penikka kuten isänsäkki.
Ei ollu miestä maksamaan tihutyötään eikä löytynyt vastuunkantajaa kirjeistä postiloodallani yms.. vesijohtojen ja saojienkatkoja kares penikka kuten isänsäkki.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisin hoitanut asian mutta kinusit liikaa rahaa. Tiedätkö että ahneella on paskanen loppu ?
Tässä ketjussa hyvä esimerkki Kauhajokisten (peräkammarinpoikien?) keskustelun tasosta, toinen ei osaa suomenkieltä ja toinen taas ei tunnu osaavan ... hmmm nojaa, oikein mitään. Lopuksi haluan sanoa: "Muuten, olen sitä mieltä, että Kauhajoki pitää liittää Kurikkaan!"
Hyvä idea liittää Kauhajoki Kuriikkaan on sitten vanhoja piikojakin samalla kylällä
Peräkamarinpoikien riesana.
Ei tämä suomenkieltä ookkaan tämä Kauhajokisten omaa kieltä.
Pitää saada oma lusukkakyläläästen autonoominen kansandemokraattinen tasavalta
Miksi ihmeessä pitää naamarin takaa huuella ?
Samaa mieltä peräkamaripojista.
Isän oli niin helppo mennä naimisiin äitin kanssa, mutta kun mun pitää ottaa ventovieras🙊
Ehdottomasti Kauhajoki liitettävä Kurikkaan
Joo Kurikkaan vaan sieltä muuten loppuu asukkaat.Viime vuotena asukaskato suurin ETP n
Ja kun isoot aikuuset miehet puhuttelee puolisoitaan äidiksi. Myötähäpeää.