Kanavalta 5 tulee tänään suosittu elokuva Tom of Finland. Sisään päin kääntyneessä Parkanossa elokuvan katsominen lisäisi suvaitsevaisuutta. Rakkaat ihmiset katsokaa elokuva ja valistukaa.
Tom of Parkano
22
979
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri tätä parkano tarvii. Kituva pikku kylä kaipaa väriä ja erilaisia persoonia. Mahtava aloitus, kiitti <3
- Anonyymi
Valistuneet ihmiset eivät moista p..... aa katso.
- Jarmo.Kakkasuu
Elokuva oli mielenkiintoinen , koska se perustui sateenkaari väen tosi elämään.
- Anonyymi
Sateenkaari on Herran kirkkauden hahmo (Hesekiel 1:28).
Mitä tekemistä sateenkaarella on sellaisessa yhteydessä mihin tämä ei kuulu?
Tämän kirjoitti Kauko Kallioniemi- Anonyymi
Pitää nostaa hattua Jarmolle kun avoimesti puolustaa tovereitaan.
Jarmo mukaan politiikkaan! 👍 Anonyymi kirjoitti:
Pitää nostaa hattua Jarmolle kun avoimesti puolustaa tovereitaan.
Jarmo mukaan politiikkaan! 👍Kiitos. Rohkea rokan syö !
- Anonyymi
Jarmon.Vaalisivu kirjoitti:
Sateenkaari kansa on jumalan valittu kansa
Tuo mies on omituinen tunnen sen on ikaalisita
Anonyymi kirjoitti:
Tuo mies on omituinen tunnen sen on ikaalisita
Miten muka omituinen?
- Anonyymi
Jarmon.Vaalisivu kirjoitti:
Kiitos. Rohkea rokan syö !
käki metelää taas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää nostaa hattua Jarmolle kun avoimesti puolustaa tovereitaan.
Jarmo mukaan politiikkaan! 👍No joo, mut vaan nuoret poitsut saa etusuuksia, mut jos oot yli 2kybänen ite joudut maksaan koko vuokran.
- Jarmo.Kakkasuu
Anonyymi kirjoitti:
No joo, mut vaan nuoret poitsut saa etusuuksia, mut jos oot yli 2kybänen ite joudut maksaan koko vuokran.
Kyllä yli 2kybänen söpö kundi kelpaa mihin vaan. Tuu joskus näytille niin neuvotellaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo mies on omituinen tunnen sen on ikaalisita
Hän on aivan normaali!
- Anonyymi
Miten parkano vois houkutella lisää homoja asukkaaksi?
- Anonyymi
onhan siellä parikin rautatietä jotta pekka voi junailla yyteriin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onhan siellä parikin rautatietä jotta pekka voi junailla yyteriin
Kuuluvatko he yyterijunalaiset johonkin kerhoon
- Anonyymi
VillePuutiainen kirjoitti:
Olisi ihanaa jos kaikki parkanolaiset kuuluisivat seksuaalivähemmistöihin.
Seksuaalivähemmistöjen osuus kuntalaisista on nyt 7,56 %.
- Anonyymi
onhan parkanossa 2 varmaa tom of parkanoa .järvinen ja kiviniemi.
- Anonyymi
Milloin näemme elokuvan "Those liar doctors of Parkano healthcare center"?
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1447228Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265025L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694452TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153523Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242331Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3281886Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241776Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91639- 681507
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581468