"Sopimukseen kuuluvat EU:n lisäksi Brasilia, Argentiina, Uruguay ja Paraguay. Se synnyttää yhteensä 32 valtiota ja noin 775 miljoonaa ihmistä koskevan kauppa-alueen."
Ei huono temppu Siilinjärven hymypojalta. Muistakaa äänestää kokoomusta, voittajien puoluetta.
https://www.hs.fi/talous/art-2000006157707.html
Ei huono temppu Siilinjärven hymypojalta. Muistakaa äänestää kokoomusta, voittajien puoluetta.
https://www.hs.fi/talous/art-2000006157707.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuinka paljon kauppasopimus laskee trooppisten hedelmien ja puuvillan hintoja? Haluaako Käteinen suomalaisten hakkaavan trooppiset sademetsät maan tasalle?
Maat ovat kansainvälisen valuuttarahaston hoidossa
banaanitkin tulevat costa ricasta ei näistä maista
lehmänlihaa saiisi argentiinasta mutta siinä on rokotteita
harva on syönyt paragualaisia hedelmiä tai urugualaisia appelsiineja
avokaado on sielläpäin keksitty mutta ne tuodaan israelista tai USA:sta
kokaa saisi boliviasta mutta ei saa tuoda
""Ei huono temppu Siilinjärven hymypojalta. Muistakaa äänestää kokoomusta, voittajien puoluetta.""
äänin kokoomukselle = ääni ilmastonmuutokselle !
Pekka Himanenkin sen huomasi Kataisen anteliaisuuden. Se oli Himaselle hyvä kauppa Suomen taloutta millään tavalla hyödyntämättömästä kirja pahaisesta ! 700000 euroa silkasta utopiasta !
Mitäh ? Voiko kauppasopimuksia tehdä kuulumatta euroopan unioniin ?
Väärentäjä voi.
Kunnioitus ansaitaan, sitä ei saa väärentämällä.
Valitsen sanani huolella, kun sanon, että tämä on historiallinen hetki. Keskellä kansainvälisiä kaupan jännitteitä me lähetämme tänään vahvan signaalin Mercosur-kumppaniemme kanssa siitä, että me seisomme sääntöpohjaisen kaupan tukena”, komission humalainen puheenjohtaja Jean-Claude Juncker kertoi.
me tienataan tällä
Mjaa. Käteinen ei muistaakseni ole koskaan saanut vielä mitään muuta aikaan kuin hännystelyä.
Edellisessä valossa taitaa olla niin että Käteinen oli allekirjoittamassa samassa pöydässä isojen herrojen neuvottelemat asiat, ja mukanaolevana hiljaiset suostuivat enemmistön päätöksiin.
Ei oikein vakuuta tuo Kokkareiden toiminta kaiken kaikkiaan.
Kokkareet ovat aina käärimässä hilloa salaa omiin taskuihin. Milloin lahjottuina ja milloin muuten vain.
Kokkareiden kanssa kansa häviää aina.