Pride-sateenkaari julistaa kapinaa

Anonyymi

https://www.oikeamedia.com/o1-113109

"ainoan oikean poliittisesti korrektin ja pehmeän totalitaarisen pakkovelvoitteen totteleminen."

"Valtavirtainen eetos on länsimaissa nyt se, että sekä homoseksuaalinen että gender-ideologian vaateiden mukainen seksuaalikäyttäytyminen kaikkine ja kaikkia koskevine yhteiskunnallispoliittisine velvoitteineen on korotettu koskemattomaan eettiseen pyhyyteen. Sateenkaarilipun edustama seksuaalikäyttäytyminen on kaiken arvostelun yläpuolella.

Sateenkaariseksuaalisuuteen ei saa suhtautua puolueettomasti eikä sitä saa lainkaan arvostella. Kaikkien on pakko osoittaa ohjelmallista hyväksyntää sille ja juhlia sitä. Tällainen pakotus oikeutetaan sillä, että ”uuden yhteiskunnan luominen” ja ”paremman ja onnellisemman maailman” rakentaminen edellyttää pakkoa."

---

Minkälainen yhteiskunta on sellainen, joka pakottaa totalitaristisesti ideologiansa kansalle? Tästähän on kyse: homotusta vastustaville hommataan potkuja.

https://yle.fi/uutiset/3-10851977

Koko yliopisto on muuttunut turvattomaksi paikaksi seksuaalivähemmistöille, koska siellä yksi Tapio Puolimatka saa pohtia aatteen vastaisia ajatuksia ja lausua niitä ääneen.

Hommaako sateenkaariaktivistit potkuja Puolimatkallekin? Onko se heidän jatkuvan vouhkauksensa tavoite?

Olisi aikamoista, jos yliopistolta erotettaisiin henkilö väärien mielipiteiden vuoksi.

Mutta tähän olemme menneet: sateenkaarivouhotuksen vastustaminen on poliittisesti epäkorrektia, siitä saa potkut, menettää maineensa ja kertakaikkiaan kiellettyä.

14

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ne varmaan pidättää muslimeita.

    • Anonyymi

      Rinteen kuuluisa arvopohja saa aivan uuden ulottuvuuden kun perinteisiä arvoja kannattavia aletaan vainoamaan somessa?

      Pride on avoin hyökkäys perinteisiä arvoja kohtaan???

      https://yle.fi/uutiset/3-10851977

    • Anonyymi

      Vantaan sanomisa vasemmistoliiton nuorten pj. Tuomas Ssuihkonen vaatii kaupunginjohtoa Viljasta myöten poistamaan Hiekkaharjussa olevan yksityisen omakotitalon seinässä olevan vaatteen jossa lukee "Aito avioliitto" jossa on logo mies vaimo 2 lasta.!Yksityisyytteen puuttuminen, mitenkä vapaassa suomessa voidaan mennä tällaiseen anarkiaan?

      Elikkä ei nämä marxilais viher-vasemmistolaiset tyydy siihen ettäsaavat marssia, vaan pikku hiljaa ollaan vaatimassa yhteiskunnallista puuttumista ihmisten ajattelun ja ilmaisun ja mielipiteen vapauteen. Ei ole Pohjois-Korean meininki kaukana ,eidän yhteiskunnasta-

      Perinteinen perhemalli on vuosituhansia ollut kaikissa uskonnoissa ja totalitaarisissakin maissa se yksikkö jossa lapsia on kasvatettu.
      Nyt tämä suomen seta marginaaliryhmä, vaikka heillä on kaikki oikeudet rekisteröityä, elää tavallaan, ei kukaan estä, vaativat että tämä ihmiskäsityksensä ja elämäntapansa on se ainoa oikea jota pitää suomessa vaatia kaikkien noudattamaan.
      Lapsille kouluissa opetetaan jo tätä ja lapset tulee kotiin itkien kysyen olenko minä poika vai tyttö? niinkuin eräs äiti kertoi tyttönsä hätää

      Kansaa viedään kuin kaleeriorjia valtiovalta etunenässä, toisinajattelijat saavat pelätä että koska aletaan viedä sanomisistaan "uudelleenkoulutettaviksi"

      • Anonyymi

        "Aito avioliitto" jossa on logo mies vaimo 2 lasta.!

        Hieno asia,laitan itsekkin saman !

        Vai laittasko, aito kakkonen kakille vain !


    • Kuka saatana tänne tätä sekavaa sillisontaa työntää. Linkki sieltä toinen täältä. Kirjoitelkaa perkele oikeita viestejä eikä mitään sekavaa sillisalaattia!

      • Täysin epäkoherenttia hömppää!


    • Anonyymi

      Olen itsekin ihmetellyt miksi sateenkaari aatetta kannattavat nostetaan valemediassa(yle , Hs) jatkuvasti muiden aatteiden ja virtausten ylitse.
      etenkin ylen osuus asiassa on erittäin tuomittavaa sillä yhtiö toimii verovaroin.
      tästä seuraa se että ylen tulisi olla kaikki aatteita tasapuolisesti esille tuova. Nyt näin ei ole asia ollenkaan.

    • Anonyymi

      sairasta mutta niin totta

    • Anonyymi

      Voi teitä laitaoikeistolaisia - homoseksuaalisuus ei ole ideologia sen paremmin kuin heteroseksuaalisuuskaan on sitä!

      • Anonyymi

        Ollapa äläpä ölläpä! Sana helinää!
        Gay pride (vai mikä se on) on uskonto. Vääräuskoiset poltetaan roviolla.


      • Anonyymi

        Peräprutkut ei ole idelogia vaan geeni virhe ihmisessä !


    • Anonyymi

      En ihmettele että Pisa-tulokset ovat romahtaneet kun Suomessa on nykyään niin paljon kouluttamattomia ihmisiä, jotka luulevat ihmisen sukupuolisen suuntautuneisuuden olevan ideologia.

    • Anonyymi

      Pride-sateenkaari julistaa kapinaa..

      Okei,taistellaan jätti dildoilla kaksintaistelu, 10 erää miekkaillaan :)

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2726
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      858
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      805
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      802
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe