köyhien perheiden virkistymiskeskus

Tietävätkö paikkakuntalaiset Jäminkipohjaan, johonkin tyhjään kerrostaloon, perustettavasta sairaiden, köyhien lapsiperheiden virkistys- ja tukitoiminnasta? Naishenkilö pyytää aktiivisesti kalusteita ja vapaaehtoistyövoimaa, mutta ei kerro kuka rakennuksen omistaa, keitä on mukana uudessa hyväntekeväisyysjärjestössä jne. Ruovesiläisiä? seurakunta? Vai onko vainuni oikea ja termiä sairas köyhä lapsi, käytetään jälleen hyväksi johonkin muuhun?
7188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Rakennushan on jo lahjotettu yhdistykselle vaikkei yhdistystä edes vielä ole. Vasta tällä viikolla laitettu hakemus. Kusetusta sanoisin on taas ilmassa. Sama talo johon sama nainen meina sitä hotellia vuospari sitten

Äänestä
  • Rakennuksen omistajat perustavat rahan keräämiseksi yhdistyksen, näinhän nämä toimii. Lahjoittajien vastuulle jää taustojen selvittäminen tai höynäytetyksi tulemisen harmi.

    Äänestä

  • Rahankeräyslupaa ei saa ennenkuin on toiminut vuoden. Ja sitä tuskin heppoisilla perusteilla. Mut tavaraa on väki lahjoittamassa, toi köyhiin ja sairaisiin vetoaminen näköjään tehoaa.

    Äänestä

Kysykää kunnanjohtajalta, senhän pitäisi tietää mitä kunnassa tapahtuu, vaikka ajaakin iltapäivisin täysillä Jäminkipohjan ohitse Oriveteen.

Äänestä
  • Ihan oikein tekee, kuka sitä nyt Jäminkipohjassa alkaa jarruttelemaan.

    Äänestä

  • Tämä lisää Jäminkipohjan asukkaiden ja yrittäjien 'luottamusta' kunnanjohtajaan...

    Äänestä

ja kuka tietää taustat tulijoista.jos tulijoilla ei rahaa.melkonen miljönääri on joka viulut maksaa.kylässä ei ruokakauppaa.huonosti kulkee linja autot.on mystistä touhua.saapi nähä ketä tulee virkistäytymään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tietävätkö paikkakuntalaiset Jäminkipohjaan, johonkin tyhjään kerrostaloon, perustettavasta sairaiden, köyhien lapsiperheiden virkistys- ja tukitoiminnasta? Naishenkilö pyytää aktiivisesti kalusteita ja vapaaehtoistyövoimaa, mutta ei kerro kuka rakennuksen omistaa, keitä on mukana uudessa hyväntekeväisyysjärjestössä jne. Ruovesiläisiä? seurakunta? Vai onko vainuni oikea ja termiä sairas köyhä lapsi, käytetään jälleen hyväksi johonkin muuhun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu