Hengetön uususkonto (SDA.ORG)

Adventismi aiheuttaa hengettömyyttä (henkeä heillä ei ole sanoo Raamattu).

1. profetoiminen kertoo seurakunnan tilasta (kuulkaa mitä henki sanoo tälle seurakunnalle).
2. onkohan seurakunnilla edes vastuunsa tuntevaa paimenta jotka ovat Jumalan kutsumia tehtäväänsä?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Herätystä ei ole, profetoiminen on kadonnut, kukaan ei aja saastaisia henkiä.... jne.
Uskonnollisuuden henki on vallannut Adventtikirkon ja siinä ei sapatit ja jalkojenpesut auta. Vai auttavatko?

Lootin päivät ovat tulleet!!

Milloin alkaa Jumalan tuomion aika?

Jumalan profetia:1. Piet. 4:17
"Sillä aika on tuomion alkaa Jumalan huoneesta; mutta jos se alkaa ensiksi meistä, niin mikä on niiden loppu, jotka eivät ole Jumalan evankeliumille kuuliaiset?"

Äänestä
  • Tästä voit hengen mies aloittaa saastaisten henkien ulos ajamisen.

    BööööÖÖÖÖÖÖ!!!!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=OorZcOzNcgE

    Huomaatteko, miten tuolla yleisö on yhtä hengellinen kuin kirkkoyleisötkin
    (kohta 2:55 eteenpäin)

    Äänestä


  • Pyhimyksen Nöfnöf-biisi on niin kovaa kamaa, että saastaisten henkien ulos ajajan täytyy keskittää kaikki henkiset ja hengelliset voimansa sen palstalta häätämiseen.

    Äänestä


Valheenne ei hetkauta.

Äänestä

Jeesuksessa ei ole kuppikuntia. On vain aitoja seuraajia.

Galatalaiskirje: 3:10 Sillä kaikki, jotka perustautuvat lain tekoihin, ovat kirouksen alaisia; sillä kirjoitettu on: "Kirottu olkoon jokainen, joka ei pysy kaikessa, mikä on kirjoitettuna lain kirjassa, niin että hän sen tekee."
Evankeliumi ei ole ihmisten mielen mukaista. Galatalaiskirje:1:11

Ei ymmärretä mitä evankeliumi on, se ei ole ihmisten lakia, sitä ei voi ansaitsemista, se on armon saamista ja armon antamista.
Harhaoppiset syyttelee toisia.

Äänestä
  • "Harhaoppiset syyttelee toisia."

    Niin, saastaisten aloitustensa tehtailijana kunnostautunut eriseuraoletettu saisi ottaa mallia tästä.

    https://www.youtube.com/watch?v=3G9dS7_GQr8
    .
    Hieman siellä taitaa olla pride-henkeä mukana jo tuolloin, jos antaa mielikuvituksen vapaasti laukata....

    Äänestä

Tilasin tällaisen luotettavan kristallipallon netistä.

https://www.superkauppa.fi/ennustajan-kristallipallo.html

"Aito kristallilasista valmistettu kristallipallo, jonka avulla takaamme että oikeita yliluonnollisia kykyjä omaava ennustaja pystyy katsomaan nykyisyyteen, menneisyyteen, tai vaikkapa sitten tulevaisuuteen!

10 arvostelu(a) | Lisää arvostelusi
Vantaan varastossa 31 kpl, Arkisin ennen 14:00 tehdyt tilaukset lähtevät samana päivänä kuljetukseen Vantaan varastoltamme

29,90 €"

Ja mitä tapahtuikaan !!!

Haamu menneisyydestä putkahti pallooni...eli ajankohtaista profetiaa kaikille saastaisille...

https://www.youtube.com/watch?v=FzmWMc8qEr8

On tämä vaan niin saastainen ketju, että ei mitään rajaa...

Äänestä

Mikäs mahtaa olla adventtiseurakuntasi uusin profetia?
- jospa ne ovat yli 100 vuotta vanhoja.

Adventtikirkko mainostaa opinkohdissaan että heillä on profetian henki.
- kauheeta itsepetosta
Hengetöntä toimintaa sapattiharrastuksen viitekehyksessä.

Äänestä
  • Sinun typerä lässytyksesi ei kostaudu kenellekään muulle kuin itsellesi.

    Äänestä

  • Rekisteröi itsellesi jokin nimimerkki, kun olet kuitenkin jatkuvasti arvostelemassa adventtikirkkoa. Tietäisi helpommin, että sinä se jälleen olet omassa viitekehyksessäsi.

    Äänestä

  • "Hengetöntä toimintaa sapattiharrastuksen viitekehyksessä."

    HahHahHaaaaa...!!!!

    Eipä näytä teidänkään reppanoiden hengenvoimat riittää enempään kuin yhden kappaleen pos häätämiseen saastaisten aloitustentehtailujen viitekehyksessä tästä teidän saastaisesta ketjustanne (ja sekin luultavasti on moderaattorin ansiota)...

    HohHohHoooo....

    https://www.youtube.com/watch?v=6J1beCTHdIk

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Adventismi aiheuttaa hengettömyyttä (henkeä heillä ei ole sanoo Raamattu).

1. profetoiminen kertoo seurakunnan tilasta (kuulkaa mitä henki sanoo tälle seurakunnalle).
2. onkohan seurakunnilla edes vastuunsa tuntevaa paimenta jotka ovat Jumalan kutsumia tehtäväänsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu