Mielestäni Emmerdalessa on vain yksi henkilö joka voi sanoa itseään mieheksi,isolla M kirjaimella:Pete Barton.Niin ulkonäön kuin käyttäytymisenkin puolesta.
Emmerdalen miehet
11
202
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä on käyttäytymiskriteeri, että on Emmerdalen mies?
Eipä Petekään ole aina ollut hyväkäytöksinen tuskailmeineen, mm. Moiran selätys.- Anonyymi
Niin, mikähän tuo olisi?
- Anonyymi
Tässä vähän nykyistä Emmerdalen miesporukkaa. Zak ja Sam Dingle, Marlon, Baddy, Jimmy, Bob ,Rodney, Dan, Daz, Rishi ja viimeisenä vaikka tämä Matty. Siinä on naisilla varaa valita, on komeaa, on mukavaa ja mikä tärkeintä kaikki tosi miehiä.
- Anonyymi
Hahhahhaa,,,juu,tosimiehiä ovat,siis brittiläisiksi miehiksi.!!!
- Anonyymi
Pete Barton on oikukas ja äkkipikainen, ilkeä suustaankin suuttuessaan.
Eikä mitenkään ulkoisestikaan miesmäinen.
Muista kylän miehistä ei muuta voi sanoa, kuin. Ei ihme jos naisista tulee tuolla kylällä lesboja, tai ikisinkkuja. - Anonyymi
Rodney siis Patric Mower on ikäisekseen nuorekas,tyylikäs ja hyvä vartaloinen. Liikkuu sulavasti. Katsokaa takaapäin ja Huomatkaa kapea lantio eikä maha roiku,ryhti suora,hyvä perimä ja elintavat. Työelämässä oleminen pitää myös nuorekkaana.
Liika ja vääränlainen ruoka ja juoma vaikuttaa useilla miehillä siten että lihottaa takapuolen naismaisen leveäksi ja maha on pömppö omena ja housut elokuu alhaalla kummun alapuolella.
Sandy oli aika kömpelö vanhus n90v ja näytti 82v Rodneyn isältä. Huomasin britti ajassa että Eric on lihonut,käyttää kuulolaitetta ja on uusi kävelykeppi. Chitteli ja Brenda,en muista esittäjän nimeä, ovat aviopari ja ruoka maistuu,pulskia ovat. - Anonyymi
Mielenkiintoinen ketju. Emmerdalen Alfa-urokset? Niitä ei tosiaan ole paljon kun välillä tuntuu että suurin osa kaksilahkeisista on selkärangattomia vätyksiä, sisäsiittoisia Dinglejä tai pellejä. Pahimmassa tapauksessa näitä kaikkia yhtä aikaa.
Pete Barton on kyllä tosiaan sellainen perusäijä. Ahkera maajussi, timmissä kunnossa rintavarustuksen osalta varsinkin, että joo kyllä hän on mies suhteellisen isolla M:llä.
Mutta omaan makuun Peten lisäksi kylästä löytyy kyllä pari muutakin miehen mitat täyttävää. Vaikka Jimmy King on välillä aikamoinen pelle niin tarpeen tullen häneltäkin löytyy vähän selkärankaa ja sitä kuuluisaa Kingien kovuutta. Ja toisaalta hän on kuitenkin hyvä isä, hyvä aviomies ja tekee kovasti duunia perheensä leivän eteen. Ja onhan mies myös ulkonäön puolesta aikamoinen karhuherra.
Annien pojanpoika ja Jackin poika Robert on myös yksi kylän Alfoista. Mies tietää mistä tykkää on valmis tekemään mitä vain saavuttaakseen sen. Röyhkeä ja ylimielinen, mutta samaan aikaan myös niin charmikas ja lumoava. Englanninkielisillä Emmerdale palstoilla Robertia näkyy kutsuttavan usein "magical eggplantiksi". Miten sen vitsin nyt sitten kääntäisi suomeksi? Robert ja hänen taikoja tekevä munakoisonsa? Kyseessä siis mies, jonka haarojen välistä varustusta voi kuvailla todella isolla M:llä. ;-)
Mutta kai toiminnan mies, entinen erikoisjoukkojen sotilas, hiljainen ja harkitseva Graham myös ansaitsee Alfa-merkkinsä?
Kunniamaininnat sitten Frankille ja Dougille, että myös nuoremman sukupolven edustajille: Samsonissa ja Noahissa on vielä toivoa kasvaa kunnon miehiksi.
-DaleEmmer- Anonyymi
Frank on ollut kyllä yllättävänkin miehekäs, alun Charity-sekoilujen jälkeen.
- Anonyymi
Matty on kaukana komeasta.
- Anonyymi
Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.
Ja niin kävi, kuten lupasinkin! : )
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh811973Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1091705- 1801286
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6666- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472