Emmerdalen miehet

Anonyymi

Mielestäni Emmerdalessa on vain yksi henkilö joka voi sanoa itseään mieheksi,isolla M kirjaimella:Pete Barton.Niin ulkonäön kuin käyttäytymisenkin puolesta.

11

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on käyttäytymiskriteeri, että on Emmerdalen mies?
      Eipä Petekään ole aina ollut hyväkäytöksinen tuskailmeineen, mm. Moiran selätys.

      • Anonyymi

        Niin, mikähän tuo olisi?


      • Anonyymi

        Tässä vähän nykyistä Emmerdalen miesporukkaa. Zak ja Sam Dingle, Marlon, Baddy, Jimmy, Bob ,Rodney, Dan, Daz, Rishi ja viimeisenä vaikka tämä Matty. Siinä on naisilla varaa valita, on komeaa, on mukavaa ja mikä tärkeintä kaikki tosi miehiä.


      • Anonyymi

        Hahhahhaa,,,juu,tosimiehiä ovat,siis brittiläisiksi miehiksi.!!!


    • Anonyymi

      Pete Barton on oikukas ja äkkipikainen, ilkeä suustaankin suuttuessaan.
      Eikä mitenkään ulkoisestikaan miesmäinen.
      Muista kylän miehistä ei muuta voi sanoa, kuin. Ei ihme jos naisista tulee tuolla kylällä lesboja, tai ikisinkkuja.

    • Anonyymi

      Rodney siis Patric Mower on ikäisekseen nuorekas,tyylikäs ja hyvä vartaloinen. Liikkuu sulavasti. Katsokaa takaapäin ja Huomatkaa kapea lantio eikä maha roiku,ryhti suora,hyvä perimä ja elintavat. Työelämässä oleminen pitää myös nuorekkaana.
      Liika ja vääränlainen ruoka ja juoma vaikuttaa useilla miehillä siten että lihottaa takapuolen naismaisen leveäksi ja maha on pömppö omena ja housut elokuu alhaalla kummun alapuolella.
      Sandy oli aika kömpelö vanhus n90v ja näytti 82v Rodneyn isältä. Huomasin britti ajassa että Eric on lihonut,käyttää kuulolaitetta ja on uusi kävelykeppi. Chitteli ja Brenda,en muista esittäjän nimeä, ovat aviopari ja ruoka maistuu,pulskia ovat.

    • Anonyymi

      Mielenkiintoinen ketju. Emmerdalen Alfa-urokset? Niitä ei tosiaan ole paljon kun välillä tuntuu että suurin osa kaksilahkeisista on selkärangattomia vätyksiä, sisäsiittoisia Dinglejä tai pellejä. Pahimmassa tapauksessa näitä kaikkia yhtä aikaa.

      Pete Barton on kyllä tosiaan sellainen perusäijä. Ahkera maajussi, timmissä kunnossa rintavarustuksen osalta varsinkin, että joo kyllä hän on mies suhteellisen isolla M:llä.

      Mutta omaan makuun Peten lisäksi kylästä löytyy kyllä pari muutakin miehen mitat täyttävää. Vaikka Jimmy King on välillä aikamoinen pelle niin tarpeen tullen häneltäkin löytyy vähän selkärankaa ja sitä kuuluisaa Kingien kovuutta. Ja toisaalta hän on kuitenkin hyvä isä, hyvä aviomies ja tekee kovasti duunia perheensä leivän eteen. Ja onhan mies myös ulkonäön puolesta aikamoinen karhuherra.

      Annien pojanpoika ja Jackin poika Robert on myös yksi kylän Alfoista. Mies tietää mistä tykkää on valmis tekemään mitä vain saavuttaakseen sen. Röyhkeä ja ylimielinen, mutta samaan aikaan myös niin charmikas ja lumoava. Englanninkielisillä Emmerdale palstoilla Robertia näkyy kutsuttavan usein "magical eggplantiksi". Miten sen vitsin nyt sitten kääntäisi suomeksi? Robert ja hänen taikoja tekevä munakoisonsa? Kyseessä siis mies, jonka haarojen välistä varustusta voi kuvailla todella isolla M:llä. ;-)

      Mutta kai toiminnan mies, entinen erikoisjoukkojen sotilas, hiljainen ja harkitseva Graham myös ansaitsee Alfa-merkkinsä?

      Kunniamaininnat sitten Frankille ja Dougille, että myös nuoremman sukupolven edustajille: Samsonissa ja Noahissa on vielä toivoa kasvaa kunnon miehiksi.

      -DaleEmmer

      • Anonyymi

        Frank on ollut kyllä yllättävänkin miehekäs, alun Charity-sekoilujen jälkeen.


    • Anonyymi

      Matty on kaukana komeasta.

      • Anonyymi

        Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.

        Ja niin kävi, kuten lupasinkin! : )


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      158
      4866
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2129
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      35
      2016
    4. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      116
      1913
    5. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      16
      1889
    6. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      93
      1688
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      46
      1337
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      67
      1232
    9. Odotatko vielä vastausta...

      Siihen viestiin? 🤔
      Ikävä
      120
      1176
    10. Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6

      Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka
      Seinäjoki
      30
      1124
    Aihe