Mielestäni Emmerdalessa on vain yksi henkilö joka voi sanoa itseään mieheksi,isolla M kirjaimella:Pete Barton.Niin ulkonäön kuin käyttäytymisenkin puolesta.
Emmerdalen miehet
11
157
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä on käyttäytymiskriteeri, että on Emmerdalen mies?
Eipä Petekään ole aina ollut hyväkäytöksinen tuskailmeineen, mm. Moiran selätys.- Anonyymi
Niin, mikähän tuo olisi?
- Anonyymi
Tässä vähän nykyistä Emmerdalen miesporukkaa. Zak ja Sam Dingle, Marlon, Baddy, Jimmy, Bob ,Rodney, Dan, Daz, Rishi ja viimeisenä vaikka tämä Matty. Siinä on naisilla varaa valita, on komeaa, on mukavaa ja mikä tärkeintä kaikki tosi miehiä.
- Anonyymi
Hahhahhaa,,,juu,tosimiehiä ovat,siis brittiläisiksi miehiksi.!!!
- Anonyymi
Pete Barton on oikukas ja äkkipikainen, ilkeä suustaankin suuttuessaan.
Eikä mitenkään ulkoisestikaan miesmäinen.
Muista kylän miehistä ei muuta voi sanoa, kuin. Ei ihme jos naisista tulee tuolla kylällä lesboja, tai ikisinkkuja. - Anonyymi
Rodney siis Patric Mower on ikäisekseen nuorekas,tyylikäs ja hyvä vartaloinen. Liikkuu sulavasti. Katsokaa takaapäin ja Huomatkaa kapea lantio eikä maha roiku,ryhti suora,hyvä perimä ja elintavat. Työelämässä oleminen pitää myös nuorekkaana.
Liika ja vääränlainen ruoka ja juoma vaikuttaa useilla miehillä siten että lihottaa takapuolen naismaisen leveäksi ja maha on pömppö omena ja housut elokuu alhaalla kummun alapuolella.
Sandy oli aika kömpelö vanhus n90v ja näytti 82v Rodneyn isältä. Huomasin britti ajassa että Eric on lihonut,käyttää kuulolaitetta ja on uusi kävelykeppi. Chitteli ja Brenda,en muista esittäjän nimeä, ovat aviopari ja ruoka maistuu,pulskia ovat. - Anonyymi
Mielenkiintoinen ketju. Emmerdalen Alfa-urokset? Niitä ei tosiaan ole paljon kun välillä tuntuu että suurin osa kaksilahkeisista on selkärangattomia vätyksiä, sisäsiittoisia Dinglejä tai pellejä. Pahimmassa tapauksessa näitä kaikkia yhtä aikaa.
Pete Barton on kyllä tosiaan sellainen perusäijä. Ahkera maajussi, timmissä kunnossa rintavarustuksen osalta varsinkin, että joo kyllä hän on mies suhteellisen isolla M:llä.
Mutta omaan makuun Peten lisäksi kylästä löytyy kyllä pari muutakin miehen mitat täyttävää. Vaikka Jimmy King on välillä aikamoinen pelle niin tarpeen tullen häneltäkin löytyy vähän selkärankaa ja sitä kuuluisaa Kingien kovuutta. Ja toisaalta hän on kuitenkin hyvä isä, hyvä aviomies ja tekee kovasti duunia perheensä leivän eteen. Ja onhan mies myös ulkonäön puolesta aikamoinen karhuherra.
Annien pojanpoika ja Jackin poika Robert on myös yksi kylän Alfoista. Mies tietää mistä tykkää on valmis tekemään mitä vain saavuttaakseen sen. Röyhkeä ja ylimielinen, mutta samaan aikaan myös niin charmikas ja lumoava. Englanninkielisillä Emmerdale palstoilla Robertia näkyy kutsuttavan usein "magical eggplantiksi". Miten sen vitsin nyt sitten kääntäisi suomeksi? Robert ja hänen taikoja tekevä munakoisonsa? Kyseessä siis mies, jonka haarojen välistä varustusta voi kuvailla todella isolla M:llä. ;-)
Mutta kai toiminnan mies, entinen erikoisjoukkojen sotilas, hiljainen ja harkitseva Graham myös ansaitsee Alfa-merkkinsä?
Kunniamaininnat sitten Frankille ja Dougille, että myös nuoremman sukupolven edustajille: Samsonissa ja Noahissa on vielä toivoa kasvaa kunnon miehiksi.
-DaleEmmer- Anonyymi
Frank on ollut kyllä yllättävänkin miehekäs, alun Charity-sekoilujen jälkeen.
- Anonyymi
Matty on kaukana komeasta.
- Anonyymi
Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällaiset löpinät poistetaan täältä heti.
Ja niin kävi, kuten lupasinkin! : )
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.892088Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n332050Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501815Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751350- 861221
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191131Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311019- 67916
Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men48902Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.278864