Oulun päättäjät vastaanottivat persujen vastustamisesta ja kritisoinnista huolimatta pakolaisia sekä turvapaikanhakijoita kaupunkiinsa. Pakolaiset sekä turvapaikansaajat ovat osoittautuneet hyvän ja aktiivisen kotouttamisen vuoksi sen arvoiseksi mitä odetettiinkin. Eilen taas oululaiset maahanmuuttomyönteiset päättäjät saivat nauttia työnsä hedelmistä kun Oulun käräjäoikeus käsitteli Baraa Ahmed Saeed Al Dawaymanin tekemää 12 vuotiaan pikkutytön törkeää ja väkivaltaista raiskausta. Se joka tekee raiskauksen on sairas mutta se joka puolustaa raiskaajia on henkisesti yhtä sairas, persut kutsuvat noita ulkomaalaisten raiskaajien puolustajia suvakeiksi.
Työn hedelmistä nautittiin taas, tälläkertaa oikeudessa
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Valtamedia, kaksi uutista:
uutinen 1: Äärioikeistolainen Juha Kärkkäinen sai sakkoja
uutinen 2: 1999 syntynyt mies raiskasi 12-vuotiaan
Miksei Juha Kärkkäistä voi määritellä syntymävuoden perusteella, eli
1967 syntynyt Juha Kärkkäinen - Anonyymi
Olisiko täältä turvapaikan saaneen Baraanin pitänyt jäädä kotimaahansa väkivallan ja kiusaamisen kohteeksi?
- Anonyymi
Olisi. Ehdottomasti! Se kuuluu hänen maansa vakiintuneisiin tapoihin. Ja vain hänen usk-eiku maansa, ei sitä parane tulla tänne levittelemään vaikka kuraani niin määrääkin!
- Anonyymi
Baraani olisi voinut mennä turvaan samaa kulttuuria edustavaan valtioon lähempänä kotimaataan. Ai niin, unohdin, nehän eivät huoli näitä!
Onneksi Suomi ottaa vastaan kaiken, ja pitää hyvänä.- Anonyymi
niin ja samaa kulttuuria edustavissa valtioissa voi jopa joutua tekemään töitä. dubaistakin tultu tänne turvapaikanhakijoina koska täällä saa paremmat etuudet loisimalla (ei koske suomalaisia)
- Anonyymi
Kuwaitistakin tuli muutama. Suomella on rahaa ja lääniä, kyllä tänne mahtuu. Yksittäistapauksia ovat nämä keppostelijat, ei saa yleistää ja suotta nostattaa vastarintaa.
Joku alkaa vielä kuvitella, että siinä jotain isompaakin ideologiaa olisi takana. Sitäpaitsi, kivahan se olisi Suomenkin vaihtaa jo uskontoa ja kulttuuria, ihan vaihtelun vuoksi.
Vielä pitää hakea ne isis-naiset lapsineen kotiin sieltä. Saamme uutta näkökulmaa asioihin.
Ihana onnenmaa Suomi esimerkkinä kaikille muilla maille, ja varsinkin näille rikkaille arabimaille, joissa tänne paenneita vallan rikollisina pidettiin ja siksi rajansa sulkivat.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943