Työn hedelmistä nautittiin taas, tälläkertaa oikeudessa

Oulun päättäjät vastaanottivat persujen vastustamisesta ja kritisoinnista huolimatta pakolaisia sekä turvapaikanhakijoita kaupunkiinsa. Pakolaiset sekä turvapaikansaajat ovat osoittautuneet hyvän ja aktiivisen kotouttamisen vuoksi sen arvoiseksi mitä odetettiinkin. Eilen taas oululaiset maahanmuuttomyönteiset päättäjät saivat nauttia työnsä hedelmistä kun Oulun käräjäoikeus käsitteli Baraa Ahmed Saeed Al Dawaymanin tekemää 12 vuotiaan pikkutytön törkeää ja väkivaltaista raiskausta. Se joka tekee raiskauksen on sairas mutta se joka puolustaa raiskaajia on henkisesti yhtä sairas, persut kutsuvat noita ulkomaalaisten raiskaajien puolustajia suvakeiksi.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtamedia, kaksi uutista:
      uutinen 1: Äärioikeistolainen Juha Kärkkäinen sai sakkoja
      uutinen 2: 1999 syntynyt mies raiskasi 12-vuotiaan

      Miksei Juha Kärkkäistä voi määritellä syntymävuoden perusteella, eli
      1967 syntynyt Juha Kärkkäinen

    • Anonyymi

      Olisiko täältä turvapaikan saaneen Baraanin pitänyt jäädä kotimaahansa väkivallan ja kiusaamisen kohteeksi?

      • Anonyymi

        Olisi. Ehdottomasti! Se kuuluu hänen maansa vakiintuneisiin tapoihin. Ja vain hänen usk-eiku maansa, ei sitä parane tulla tänne levittelemään vaikka kuraani niin määrääkin!


    • Anonyymi

      Baraani olisi voinut mennä turvaan samaa kulttuuria edustavaan valtioon lähempänä kotimaataan. Ai niin, unohdin, nehän eivät huoli näitä!
      Onneksi Suomi ottaa vastaan kaiken, ja pitää hyvänä.

      • Anonyymi

        niin ja samaa kulttuuria edustavissa valtioissa voi jopa joutua tekemään töitä. dubaistakin tultu tänne turvapaikanhakijoina koska täällä saa paremmat etuudet loisimalla (ei koske suomalaisia)


    • Anonyymi

      Kuwaitistakin tuli muutama. Suomella on rahaa ja lääniä, kyllä tänne mahtuu. Yksittäistapauksia ovat nämä keppostelijat, ei saa yleistää ja suotta nostattaa vastarintaa.
      Joku alkaa vielä kuvitella, että siinä jotain isompaakin ideologiaa olisi takana. Sitäpaitsi, kivahan se olisi Suomenkin vaihtaa jo uskontoa ja kulttuuria, ihan vaihtelun vuoksi.
      Vielä pitää hakea ne isis-naiset lapsineen kotiin sieltä. Saamme uutta näkökulmaa asioihin.
      Ihana onnenmaa Suomi esimerkkinä kaikille muilla maille, ja varsinkin näille rikkaille arabimaille, joissa tänne paenneita vallan rikollisina pidettiin ja siksi rajansa sulkivat.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      90
      7326
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3887
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3470
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2602
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      2585
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2403
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2329
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2219
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2015
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1912
    Aihe