Eikö kannattaisi ajatella heidänkin toisin asiaa. Jos ei koskaan voita, muuta kuin 0,50€ joka ei ole edes mikään voitto, niin ei kai tuolla pelillä ketään pitkään viitsi pelata. Jos voittoja tulisi useammin ja enemmän kerralla, niin kyllä kai se lisäisi pelihalukkuutta. Mutta kun johtajien ylisuuriin palkkoihin tuota rahaa vain kerätään. Se vain jää nähtäväksi, kauanko tuo ahneus kannattaa?
Miksi veikkaus on niin ahne?
7
474
Vastaukset
- Anonyymi
Pelaa keno 30 riviä kahta arvontaan ja voittoa tulee enemmin. Noin 3 kpl 2 oikein. Joskus useampi.
- Anonyymi
Systeemini on tällä ketaa juoni, saapa nähdä nappaako. Kyllä oitis karautan rahoineen yön pimeyteen just kun veikon käsi lompsaa koettaa, naurahtaa pimeydestä sanaton mies, muha ha haa. En voi kertoa tarkempaa sillä täytyyhän tässä jum saakuli omia saada jo pois.
- Anonyymi
ja vielä ohi. Ihan sama mitä laittaa miten paljon ja mistä tietää onko niitten voitonjakokin ties suuremalta osin keksitty.
- Anonyymi
Näissä peleissä on vain yksi voittaja, pelinpitäjä eli Veikkaus. Se mahdollisuus, että jokainen pelaaja saisi edes omansa takaisin, olisi aika utopistinen eikä tuottaisi Veikkaukselle mitään, mitä järkeä siinä sitten enää olisi vaikka pelaajia olisi mahdollisesti nykyistä enemmänkin?
- Anonyymi
Smaragdissa voittajana samalla kierroksella taas omituisia yhteensattumia:
misumisu2
tuoksuherne2
metsänpolku2
sattumaako?- Anonyymi
Eii ollut sattumaa. Konenikeillä omat koodinsa. Joku pyyhe33, asema33 jne...
- Anonyymi
Ihminen on elämä historiansa ollut taitava keksimään valheitakin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p365288Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2484873Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1574806Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204603Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193747Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168- 661707
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251662- 2061376