Isis vaimot ja lapset

Anonyymi

Syyriassa olevilla Isis vaimoilla ja heidän lapsillaan on ihan samat ihmisoikeudet suomalaisina kuin meillä muillakin suomakaisilla!

12

196

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on menossa lapsikauppa, jolla leirin hallinto pyrkii myymään naiset ja lapset kotimaihinsa tuntuvia lunnaita vastaan. En ymmärrä sitä, miksi ei heitä pääsettäisi lähtemään vapaasti, jos aito kotiutus olisi kysymyksessä. Suomenkin hallitus todennäköisesti on kiipelissä ja luultavasti miettii keinoja joilla rahaa voitaisiin maksaa.

    • Anonyymi

      Isis-äideillä on samat oikeudet tietenkin kuin Isis-iseillä! Heidätkin on Saatava Suomeen.

      • Anonyymi

        Tietenkin,isät,äidit ja lapset,heitä ei saa erottaa toisistaan,muista perheiden yhdistäminen!!!Kyllä Suomella on varaa elättää heidät ja kyllä tänne mahtuu.Nykyinen Suomen hallitus pitää kyllä heistä huolen.


    • Anonyymi

      Kyllä Isis vaimot ovat lähteneet mukaan julmuuksiin ihan omasta tahdostaan ainakin tukemalla rakkaita miehiään. Nyt huomattuaan suuren suunitelman muuttuneen ei tarvitse ruikuttaa paluusta Suomeen. Mädätköön Syyriassa tai jossain missä pidetään uskonnon mukaisia vaatteita.

    • "Syyriassa olevilla Isis vaimoilla ja heidän lapsillaan on ihan samat ihmisoikeudet suomalaisina kuin meillä muillakin suomakaisilla!"

      Mielestäni, tämän jälkeen kun yksilö valistee alkaa terrosristiksi, hänen on turha vedota ihmisoikeuksiin omalla kohdallaan.


      Toiseksi, kun pekka palopäälikkö hukkaa lompakkonsa etelän matkallaan, menee Suomen konsulaattiin ja haluaa asua.
      Ei saa.
      Ja kun saa, niin maksaa lystin itse.

      Ei kukaan Antti Rinne/Maria Ohisalo hae häntä sieltä pois.

      • asua, apua.


    • Anonyymi

      Näin on. Eikä siihen kuulu avustus jos on hommannut itsensä rikollisiin piireihin.

    • Anonyymi

      Totta. Perheitä ei tule hajoittaa. Isis perhe - mies ja vaimo lapsineen on kotiutettava Suomeen. Kaikille kuuuu ihmisoikeudet ja niitä on vaalitava. Jokainen ymmärtänee, miten perheen hajooittuminen vaikuttaa ihmisiin. Mieheen - vaimoon ja lapsiin.

      Tämä on tämän päivän ajattelua, mutta onko tämä sokeutta vaiko viisautta ,, jos sen yleistää kaikkia ihmisiä koskeviksi?

      m.l

    • Anonyymi

      jTapahtuiko Miikka Rannnan kohdalla ihmisoikeusrikkomus? Viranoaisten , Suomen
      järjestelmän pettäessä ihmisensä. Poika olisi pitänyt tuoda kotiin heti eikä viidestoistä päivä. Perheellinen isä, joka tarvitsi apua. Sitä hänelle ei suotu. Nyt on liian myöhäistä. Miksi tämä tapahtui. Pistäkään oikeuslaitos koville, ettei tällaista tapahtuisi jatkossa. Asioiden pimittely ja salailu tässä maassa taitaa olla jo käytäntö. Ulkoministeri ja muu lakeija porukka syleilee ja paapoo muuta maailmaa jättäenn omat kansalaisensa pulaan maailmalle. Suututtaa tällaista mummelia niin v...sti. HÄVETKÄÄ!

    • Anonyymi

      Niimpä. Ei herunut apua valtiolta Miikkan kohdalla eikä edes valtamedia tehnyt siitä juttua vaikka pyydettiin.
      Nää eukot jotka on omasta tahdostaan lähteneet terroristien vaimoiksi on
      tutkittavana rikoksista ja terrorismin tukemisesta ja osallistumisesta . Itse ovat sinne menneet ja tienneet mitä siellä on ja nyt kun ei mennyt niinkuin strömsössä niin itketään takaisin ja vaaditaan oikeuksia ym.
      Voinko minäkin siis lähteä vähän keppostelemaan maailmalle? JOs vaikka menisin merirosvoamaan Somaliaan ja kiinni jäämisen jälkeen alkaisin vinkua suomeen takaisin koska "minulla on oikeus". Luulisin että sinne saisin jäädä.

    • Anonyymi

      Isis on kuulkaas terroristijärjestö (yllätys...). Jos laittomuuksiin lähtee mukaan, niin omaa tyhmyyttä, kun sinne jää. Jos jotenkin Suomeen pääsisivätkin, niin vankila olisi se ainoa vaihtoehto. Lapset on menetetty Isisille. Vai luuletteko, että aivopesu toisinpäin auttaisi?

    • Anonyymi

      Ne kaikki naisey/vaimot ovat sinne lähteneet omasta tahdostaan ( olisi voinut kieltäytyä matkasta jos olisi halunnut). Ovat myöskin tienneet jo etukäteen mikä on isis, turhaan kukaan väittää toista( ei voi olla niin tietämättömiä nyky maailmassa). Lapset ovat aivopestyjä pitkiä aikoja jo, tuskin niistä saadaan kunnon kansalaisia suomeen enään. Jo tänne muuttaneetkin muslimi lapset huutelevat kaduilla ja kouluissa , että mun isä tappaa teidät koska ette ole muslimeja., voi vain kuvitella mitä ne lapset sieltä leiriltä tekee kun kasvavat hiemat. Jäätkööt siis sinne

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      114
      12056
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      148
      4391
    3. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      461
      4124
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      117
      4092
    5. 69
      3685
    6. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      47
      3415
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2838
    8. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      20
      2669
    9. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2049
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1632
    Aihe