Isis vaimot ja lapset

Anonyymi

Syyriassa olevilla Isis vaimoilla ja heidän lapsillaan on ihan samat ihmisoikeudet suomalaisina kuin meillä muillakin suomakaisilla!

12

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on menossa lapsikauppa, jolla leirin hallinto pyrkii myymään naiset ja lapset kotimaihinsa tuntuvia lunnaita vastaan. En ymmärrä sitä, miksi ei heitä pääsettäisi lähtemään vapaasti, jos aito kotiutus olisi kysymyksessä. Suomenkin hallitus todennäköisesti on kiipelissä ja luultavasti miettii keinoja joilla rahaa voitaisiin maksaa.

    • Anonyymi

      Isis-äideillä on samat oikeudet tietenkin kuin Isis-iseillä! Heidätkin on Saatava Suomeen.

      • Anonyymi

        Tietenkin,isät,äidit ja lapset,heitä ei saa erottaa toisistaan,muista perheiden yhdistäminen!!!Kyllä Suomella on varaa elättää heidät ja kyllä tänne mahtuu.Nykyinen Suomen hallitus pitää kyllä heistä huolen.


    • Anonyymi

      Kyllä Isis vaimot ovat lähteneet mukaan julmuuksiin ihan omasta tahdostaan ainakin tukemalla rakkaita miehiään. Nyt huomattuaan suuren suunitelman muuttuneen ei tarvitse ruikuttaa paluusta Suomeen. Mädätköön Syyriassa tai jossain missä pidetään uskonnon mukaisia vaatteita.

    • "Syyriassa olevilla Isis vaimoilla ja heidän lapsillaan on ihan samat ihmisoikeudet suomalaisina kuin meillä muillakin suomakaisilla!"

      Mielestäni, tämän jälkeen kun yksilö valistee alkaa terrosristiksi, hänen on turha vedota ihmisoikeuksiin omalla kohdallaan.


      Toiseksi, kun pekka palopäälikkö hukkaa lompakkonsa etelän matkallaan, menee Suomen konsulaattiin ja haluaa asua.
      Ei saa.
      Ja kun saa, niin maksaa lystin itse.

      Ei kukaan Antti Rinne/Maria Ohisalo hae häntä sieltä pois.

      • asua, apua.


    • Anonyymi

      Näin on. Eikä siihen kuulu avustus jos on hommannut itsensä rikollisiin piireihin.

    • Anonyymi

      Totta. Perheitä ei tule hajoittaa. Isis perhe - mies ja vaimo lapsineen on kotiutettava Suomeen. Kaikille kuuuu ihmisoikeudet ja niitä on vaalitava. Jokainen ymmärtänee, miten perheen hajooittuminen vaikuttaa ihmisiin. Mieheen - vaimoon ja lapsiin.

      Tämä on tämän päivän ajattelua, mutta onko tämä sokeutta vaiko viisautta ,, jos sen yleistää kaikkia ihmisiä koskeviksi?

      m.l

    • Anonyymi

      jTapahtuiko Miikka Rannnan kohdalla ihmisoikeusrikkomus? Viranoaisten , Suomen
      järjestelmän pettäessä ihmisensä. Poika olisi pitänyt tuoda kotiin heti eikä viidestoistä päivä. Perheellinen isä, joka tarvitsi apua. Sitä hänelle ei suotu. Nyt on liian myöhäistä. Miksi tämä tapahtui. Pistäkään oikeuslaitos koville, ettei tällaista tapahtuisi jatkossa. Asioiden pimittely ja salailu tässä maassa taitaa olla jo käytäntö. Ulkoministeri ja muu lakeija porukka syleilee ja paapoo muuta maailmaa jättäenn omat kansalaisensa pulaan maailmalle. Suututtaa tällaista mummelia niin v...sti. HÄVETKÄÄ!

    • Anonyymi

      Niimpä. Ei herunut apua valtiolta Miikkan kohdalla eikä edes valtamedia tehnyt siitä juttua vaikka pyydettiin.
      Nää eukot jotka on omasta tahdostaan lähteneet terroristien vaimoiksi on
      tutkittavana rikoksista ja terrorismin tukemisesta ja osallistumisesta . Itse ovat sinne menneet ja tienneet mitä siellä on ja nyt kun ei mennyt niinkuin strömsössä niin itketään takaisin ja vaaditaan oikeuksia ym.
      Voinko minäkin siis lähteä vähän keppostelemaan maailmalle? JOs vaikka menisin merirosvoamaan Somaliaan ja kiinni jäämisen jälkeen alkaisin vinkua suomeen takaisin koska "minulla on oikeus". Luulisin että sinne saisin jäädä.

    • Anonyymi

      Isis on kuulkaas terroristijärjestö (yllätys...). Jos laittomuuksiin lähtee mukaan, niin omaa tyhmyyttä, kun sinne jää. Jos jotenkin Suomeen pääsisivätkin, niin vankila olisi se ainoa vaihtoehto. Lapset on menetetty Isisille. Vai luuletteko, että aivopesu toisinpäin auttaisi?

    • Anonyymi

      Ne kaikki naisey/vaimot ovat sinne lähteneet omasta tahdostaan ( olisi voinut kieltäytyä matkasta jos olisi halunnut). Ovat myöskin tienneet jo etukäteen mikä on isis, turhaan kukaan väittää toista( ei voi olla niin tietämättömiä nyky maailmassa). Lapset ovat aivopestyjä pitkiä aikoja jo, tuskin niistä saadaan kunnon kansalaisia suomeen enään. Jo tänne muuttaneetkin muslimi lapset huutelevat kaduilla ja kouluissa , että mun isä tappaa teidät koska ette ole muslimeja., voi vain kuvitella mitä ne lapset sieltä leiriltä tekee kun kasvavat hiemat. Jäätkööt siis sinne

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1254
    3. 66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      988
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      886
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      856
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      819
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      46
      745
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe