Maailman Onnellisimmasta Kansasta

Osa seisoo leipäjonoissa ja osa makaa liikuntakyvyttömänä
paskassa, hoitaja puutteen takia.

On se onnellisuuden huippu ku räntää tulee niskaan ja
palelee ku on huonot vaatteet ja vielä näkä painaa
päälle.

Kokeilkaa miltä tuntuu olla onnellisin kansa
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja veikkaus varastaa köyhien ihmisten viimeisetkin rahat jotta heidän johtajansa yli 30.000€ palkka saadaan maksettua.

Äänestä

Yli 3 miljardia on silti laittaa haittamaahanmuuttoon. Sillä saisi aika monta paskavaippaa vaihdettua, leipäjonot eliminoitua kokonaan, ja vaikkapa kaikille palelijoille brändätyt merkkivaatteet. Tämän jälkeen nälkäisille voisi tarjota yllin kyllin lounaita missä tahansa keskiverto lounaskuppilassa, ja silti noiden kaikkien jälkeen, ei oltaisi edes puolessa välissä siitä summasta, joka nyt palaa haittamaahanmuuttoon. Nyt noilla rahoilla ylläpidetään kestona ja vuosittain....ihan jotakin muuta.

Äänestä

Lääketeollisuudella sentään menee loistavasti. Mummot ja papat muistamattomina pilvessä hoivalaitoksissa, eikä arvostella saa. Ei se auta, vaikka jokaisella hoivattavalla olisi oma vartija, ellei pilvitarjoiluun rohjeta puuttua.

Äänestä

Se tarkoittaakin kunniavieraitten elintasoa. Uusi asunto uudesta talosta, tarveharkinnalla koneet ja kalusteet, jonon ohi terveysasemilla, sossussa täti täyttää hakemukset tulkin kanssa ettei vaan ainutkaan veroeuro jää hakematta. Mikä parasta tämän hulluuden arvostelu on ankarasti kielletty

Äänestä
  • Arvaappa vaan, ketkä ovat huutaneet kitarisat ulkona todenpuhujia rasisteiksi ja vihapuhujiksi.

    Äänestä

kansalaiset tietää onnellisuuden kun on niitä joutilaita joilla menee kivasti

toisilla taas ei.

Äänestä

kansalaiset tietää onnellisuuden kun on niitä joutilaita joilla menee kivasti

toisilla taas ei.

Äänestä

Tässä maailman onnellisemmassa kansassa tuntuu elämä olevan vain kierojen mulkkujen ympäröimänä.
Suomessa myös varastetaan liikaa.

Äänestä

Lahtareiden ostamia hutkimuksia, ei noihin kukaan usko, yrittävät vaan saada kansan aivopestyä. Suurin osa kansasta ei omista enää juuri mitään, jotkut kuvittelee olevansa miljonäärejä kun maksavat ikänsä ylihintaista asuntoa, toiset rikastuttaa lahtareita ylisuurilla vuokrilla ja asumistuilla. Asuntojen pitäisi olla kohtuuhintaisia, jäisi sitä rahaa muuhunkin käyttöön, nyt ei työnteosta ole juuri mitään hyötyä, olla vaan torpparina lahtareille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Osa seisoo leipäjonoissa ja osa makaa liikuntakyvyttömänä
paskassa, hoitaja puutteen takia.

On se onnellisuuden huippu ku räntää tulee niskaan ja
palelee ku on huonot vaatteet ja vielä näkä painaa
päälle.

Kokeilkaa miltä tuntuu olla onnellisin kansa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu