AronRa vs vankilakundi

Katsokaapa tämä YouTube-väittely AronRan ja vankilakundi Ken Hovindin välillä:

https://youtu.be/PnVdMXv4VMs

Kuvaa oikein hyvin miten kreationistilla, kuten talousrikoksista vankilaan tuomitulla huijarilla Ken Hovindilla ei ole puolustuksenaan mitään muuta kuin valheita, vääristelyjä ja kieroiluja. Ei ainoatakaan tieteellistä faktaa.

Jännää kun Hovindin täytyy turvautua googlaukseen kuten palstan pseudotieteellinen vitsi ROT.

8

92

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen muuten haastanut Aron Ra:n julkiseen Youtube-debattiin kanssani.

      Hän blokkasi minut.

      • Anonyymi

        Hah hah!! No sehän vasta olisikin hauskaa kuunneltavaa ja katsottavaa. On suorastaan sääli, että Ra torppasi sinut, mutta ymmärrän täysin miksi kukaan ei vaivaudu kanssasi tämän kaltaiseen debattiin. Syyt ovat samat kuin monen muunkin kreationistin kohdalla: 1) perustelette väitteenne vain Raamatulla ettekä pysty liittämään väitteitänne milläään tavalla havaintoihin ja niistä johdettuihin tieteelliseen tutkimukseen, 2) käytätte aivan omia määritelmiänne esim. lajin osalta, 3) harrastatte gish gallopia, 4) harrastatte myös lainauslouhintaa, jossa otetaan vain omaan agendaan sopivat asiat mukaan ja jätetään kokonaisuuden osalta tärkeät asiat pois - eli toisinsanoen valehtelette. Nämä samat kohdat voidaan osoittaa oikeastaan jokaisesta sinunkin aloittamastasi ketjusta täällä, joten miksi kukaan siis jaksaisi väitellä kanssasi YouTube-debatin muodossa, kun toinen teistä pelaa alunpitäenkin eri säännöillä?


      • Anonyymi

        Ja sinulle Tomppa on kerrottu jo se, että AronRa on ottanut ajat sitten tavakseen ryhtyä väittelyihin silloin, kun joku porukka ilmoittaa jonkun väittelijän edustamaan heitä. Lienee aivan ymmärrettävää (siis näin meidän normaalien, ei-kreationistien keskuudessa ainakin), ettei ihmisillä ole aikaa vatvoa samoja juttuja läpi jokaikisen hourimon kanssa.

        Sinä et tarjoa kreationismille oikeastaan mitään erityistä uutta, eikä sinulla ole mitään, sanotaanko, että kreationisminkaan mittapuulla vakavastiotettavaa seuraajakuntaa, joiden viesti olisi niin väkevä, että esim. AronRa luultavasti viitsisi siihen tarttua. Ei ole uutinen, että sinulla on uskottavuusongelma muiden ongelmien lisäksi, eikä kukaan normaalijärkinen oikeasti kuvittele, että nyt AronRa on paskat housussa itkemässä ja tärisemässä jossain komerossa, koska ei pystynyt ottamaan sinua väittelyssä vastaan.

        Eiköhän jokainen näihin asioihin perehtynyt tajua, että nuo vuosikymmeniä kreationismin debunkkausta harrastaneet keskittyvät kreationismia edustavien tahojen erikseen nimeämien tai erityistä kannattajakuntaa edustavien höykytykseen. Olisit tyytyväinen, että saat selkääsi näillä nettifoorumeilla, että saat edes sen verran huomiota - enempää kun et ansaitsisikaan.


      • Anonyymi

        Olet muuten myös väittänyt kaikkien maailman johtavien yliopistojen biologianlaitosten opettavan pseudotiedettä.
        Vieläkö kuvittelet, että kukaan ottaisi sinun juttujasi vakavissaan.


      • Vai olet haastanut? Ja kuka uskoo? Kunhan mahtailet. Ja vaikka olisit haastanutkin niin miksi kuvittelet että AronRa lähtisi haaskaamaan aikaansa tuollaisen kielitaidottoman ja ymmärryskyvyttömän ääriuskovaisen kanssa jolla ei ole tarjota väitteidensä tueksi mitään muuta kuin pseudotieteellistä sanahelinää ja Raamatun satuja?

        Toisaalta minua kyllä huvittaisi nähdä kun nolaat itsesi myös YouTubessa.


    • Anonyymi

      Godless enginer youtube kanavalla järjestettiin pari viikkoa sitten sen, ja Kenin väliset hyvin organisoidur keskustelut tulvasta, ja evoluutiosta. Kannattaa katsoa, on muuten harvinaisen kettumaisen kuuloinen äijä toi Ken, ja puhuu ihan soopaa. Tottakai omalla kanavallasn väitti voittaneensa keskustelun, jokainen voi kuunnella mikä on totius.

      • Ei Ken Hovind itsekään usko puheisiinsa. Onpahan vain kreationismivedätyksellään leipänsä tienaava huijari ja tuomittu talousrikollinen. Ja typerät kreationistit uskovat huijaria koska Jeesus.


      • Anonyymi
        kreationismi_on_sairaus kirjoitti:

        Ei Ken Hovind itsekään usko puheisiinsa. Onpahan vain kreationismivedätyksellään leipänsä tienaava huijari ja tuomittu talousrikollinen. Ja typerät kreationistit uskovat huijaria koska Jeesus.

        Mitä nimiin tulee, voi kreationismin kontekstissa sekoittua kommenttisi ja sitä edeltävän kommentin takia henkilöt Kent Hovind ja Ken Ham. Molemmat ovat sekaisin kuin seinäkellot, mutta Hovind, jota tekemäsi aloituksen aihekin koskee, on noista se oikein kunnon kusipää, valehtelija ja kiero opportunistinen paskanjauhaja, jota oikein kuvaat vedätyksin tienaavana tuomittuna rikollisena. Ken Ham on hourimo myös, mutta nähdäkseni vilpittömämpi sellainen. Mainitsen tämän lähinnä toivottavasti hyödyllisenä huomiona, edelleen mitä nimiin tuossa skenessät tulee.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1598
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      732
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      612
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      513
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe