Raamatun UT mukaiseen Kristillisyyteen

Anonyymi

5

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaaha, täällä kaikki vielä pimeydessään / vain uskonnollisina NUKKUU, Raamatun UT mukaisesta ja perustuvasta Kristillisyydestä mitään tietämättöminä. Vain mikä se ketäkin estää alkamasta ja yhtymästä siitä asiallisesti ja rakentavasti, Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavasti keskustelemisen, profetoimisen ja niiden Raamatun UT mukaisesti arvostelemisen?

      Teille vielä nukkuville, HERÄTYKSEKSI, ns. "HUUTAVAN ääni"!

      (Herätyys)

      • Anonyymi

        Niin ja, se pimeyden puolen ruhtinashan on saanut jo valtaansa kaikki Suomenkin ns. "krist". kunnat. Saanut pysähtymään ja pitäytymään siihen paikoillaan polkevaan, VAIN krist. uskonnollisuuteen. Siihen, Ei Raamatun UT mukaiseen ja perustuvaan, siihen Ei kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Kristillisyyteen

        (Herättelevä)


    • Anonyymi

      Tuon aloituksen perusteella on taas tulossa uusi kristillinen lahko. Eiköhän niitä ole nykyiselläänkin jo ihan riittävästi.

      • Anonyymi

        Noin voi päätellä vain Totuutta ja sen Itse Lähettä tuntemattomat. Vain uskossa jetenkin olevat = vain krist. uskonnolliset, joita ei kaikille hyväksi kaikilta osin Raamatun UT mukainen ja perustuva, Oikea Kristillisyys niin kiinosta, jotka viihtyvät siinä pimeydessään.

        (Herättelevä)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      134
      4675
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3253
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      237
      2972
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      44
      2568
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1784
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      27
      1575
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1526
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1437
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      22
      1421
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      23
      1305
    Aihe