ERITTÄIN JÄRKYTTÄVÄ NAISEN MURHA PORISSA.

1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei kuulosta suomalaiselta toimintatavalta...

Äänestä

Maahanmuutto 2015 toiko tullessaan

Kukas johti suomea?

Äänestä

Täällä aitosuomalaiset öyhöttää jo ennen kuin poliisi on saanut todellista rikollista edes kiinni. Kukaan ei ole syyllinen , ennen kuin hänet on sellaiseksi todistettu ja oikeusistuimen täytyy olla tarkkana ettei rasistisia ulottuvuuksia pääse sekaantumaan juttuun.

Suoraselkainen ja rehellinen mies itse sanoo näin :

"syytetty mies kiistää kaiken – puolustus: "Hän ei edes kykenisi tekemään tätä järkyttävää tekoa"Mies kiisti kaiken väkivallan, tulipalon sytyttämisen tai muun rikoksen jälkien hävittämisen"

- Syytetyn puolustusasianajajakaan ei usko hänen pystyvän tällaiseen tekoon , joten mies on ainakin vähimmissään päästettävä vapaalle jalalle kuulemaan mahdollinen vapauttava tuomio.

Suomi on sentään oikeusvaltio , jossa rikollisten ihmisoikeuksia kunnioitetaan .

Äänestä
  • Noin voi puolustella vain äärisuvaitsevainen suvakki hirveää matumurhaajaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noin voi puolustella vain äärisuvaitsevainen suvakki hirveää matumurhaajaa?

    Suomi on oikeusvaltio! Kukaan ei ole syyllinen , edes murhaan, ennen kuin uhri voi todistaa tekijän syyllisyyden vedenpitävästi! Sitä ennen tekijä on viaton . Toivottavasti käräjäoikeus ottaa huomioon seikat jotka saattavat vaikuttaa lieventävästi mahdolliseen tuomioon , sillä tekijä on turvapaikanhakija joka on varmasti traumatisoitunut pitkällä pakomatkallaan ja mahdolllisesti saanut osakseen rasistista kohtelua täällä Suomessa ollessaan.

    Äänestä

  • Oikea rangaistus on tuolle elinkautinen tuomio ja pakkokarkoitus välittömästi pios Suomesta.

    Äänestä

Kristinuskoon kääntynyt tekijä. Kirkkorouvan erityisessä suojeluksessa, ehdolla seurakuntavaltuustoon.

Äänestä
  • Tässäkin taas nähdään miten väkivaltaisia kristityt ovat. Mikäli mies olisi pysytellyt rauhanuskossa , ei mitään tällaista olisi päässyt ikinä tapahtumaan.

    Äänestä

Yhtä asiaa aina tässä ihmettelee , esim Turun tapaus , AINA EPÄILLÄÄN plää plää , vaikka asia päivänselvä . Joka lehti kirjoittaa EPÄILLÄÄN murhasta ym ... voihan sitä epäillä vaikka 100 vuotta jos haluaa ASIAA kaunistella !! VOI vit,,,vit,,,. Suomi on paska maa , niinkuin Saksakin .

Äänestä
  • Suomi on oikeusvaltio , jossa kukaan ei ole syyllinen ennenkuin hänet on sellaiseksi voitu aukottomasti todistaa. Ketään ei Suomessa väkijoukko lynkkaa torilla ilman että hänelle ei annettaisi mahdollisuutta osoittaa epäilyt vääriksi.

    Turun puukotuskin on vielä täysin epäselvä jo perusteiltaankin. Oikeuslaitos ei edes vielä tiedä onko kyseessä terrori-isku vaiko tavallinen suomalaiskansallinen puukotus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/karut-kuvat-porin-itapuiston-murhasta-lahes-irrotti-kihlattunsa-paan-poltti-ruumiin-sankyyn-ja-laittoi-viestin-mukavaa-paivaa-sulle/7471568#gs.neu1bw
Voiko enää hirveämpää murhatapaa ollakkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu