Maa jossa ministerit kehuvat hallitsevansa esim. sosiaalipolitikan koska ovat synnyttäneet kaksi lasta on fiksuus todella korkeassa asemassa. Siitä mallina vaikkapa seuraava:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006166318.html
Jo esim. synnytys tekee ministerikelpoiseksi niin Keravan yksinhuoltajaäidit voisivat muodostaa koko eduskunnan maan siitä kärsimättä, kävisi varmaan toisinpäin, että maa hyötyisi tuollaisesta.
Suomessa on todella fiksuja lainsäätäjiä
Anonyymi
3
148
Vastaukset
- Anonyymi
Varsinainen ilmastoteko näinä päivinä. Ilmankos Suomi on esittämässä naista komissaariksi joka Kreikalle annettujen lainojen puolittamisen jälkeen toteaa ettei se ole Suomelta pois jos Kreikka maksaakin korkoja vain 50 senttiä euron asemasta. No joo, olihan ministeri silloin oikeassa koska tiesi jo ruolloin ettei Kreikka tule maksamaan edes sitä 50 senttiä lainan pääomasta puhumattakaan.
Kannatan Keravan yksinhuoltajaäideistä uutta hallitusta, ei meno ainakaan huonommaksi voi muuttua. - Anonyymi
Yleislakko!
- Anonyymi
Yleislakko, kaikkien pienipalkkaisten puolesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998