Feministisen sukupuolettomuus-huuhaan uhrit

Anonyymi

8

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siitä olen varma, ettei sukupuolensa itse valitseminen ole hyvä asia. Ensinnäkin on olemassa sairauksia, joissa sukupuolella on merkitystä, on lääketieteellisesti olennaista tietää, että kyseessä on ”oikeasti” jompi kumpi sukupuoli eikä ”leikisti”.

      On urheilu, jossa sukupuolella on merkitystä. On sukupuoleen sidottu fysiikka, jossa on erilainen voima jne.

      On hulluutta alkaa kajota hallituksen ja lakien tasolla asiaan, joka on täysin selkeä ja luonnollinen asia. Pokkeamat sukupuolessa syntyjään ovat hyvin harvinaisia eli ongelma on korvien välissä ja se on asia erikseen. Se on mielenterveyden ongelma silloin.

      Kuvitellaan tilanne, jossa nainen on tullut raskaaksi. Hän on valinnut olla mies ja muuntautua miehen näköiseksi, silti hän on edelleen nainen biologisesti eli hänellä on naisen ulkosynnytin jne. Papereissa lukee kuitenkin mies. Siitä ei päästä mihinkään, että vain naiset synnyttävät ja jotenkin se lääkärissä kuitenkin todentuu, mikä kukin on. Lääkärissä täytyy olla jokin kirjaustapa edelleen todelliselle sukupuolelle eikä vain kuvitellulle.

      Mielisairastahan tämä alkaa jo olla, missä on järki?

    • Anonyymi

      Näin videon, jossa jenkkifemakko väitti, että sukupuolia olisi peräti 22!?

      USA:ssa myös erästä opettajaa vastaan nostetiin lakisyyte, kun hän rohkeni väittää sukupuolia olevan vain kaksi. Hän kuulemma syyllistyi kaikkien muiden "sukupuolien" syrjintään?

      Tähän tämä "vasemmistoliberaalinen" eli kulttuurimarxistinen arvomädätys ja -sekotus on länsimaailmaa viemässä! Huhhuh...

      • Anonyymi

        Osaisiko joku kertoa, miten nämä 20 perinteisistä sukupuolista eroavaa sukupuolta määritellään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Osaisiko joku kertoa, miten nämä 20 perinteisistä sukupuolista eroavaa sukupuolta määritellään?

        Ne määritellään vain niin, että kaikki mahdollinen seksuaalinen poikkeavuus tai perverssiys määritellään omaksi sukupuolekseen.

        Kätevää, eikö totta? ;-)


      • Anonyymi

        Postmodernin feministin mielestähän todellisuudella ei ole mitään merkitystä vaan sukupuolia on niin paljon kuin ihmisiäkin. Miten koulutetut lukeneet ihmiset ihmiset voivatkin olla niin saatanan pihalla maailmasta?


      • "Näin videon, jossa jenkkifemakko väitti, että sukupuolia olisi peräti 22!?"

        Loistava idea.

        Jokaiselle uskontokunnalle tulee antaa oikeus määrittää mies ja nainen omin tavoin.


    • Anonyymi

      Nyt Suomessa äärifeministit ovat virallisesti muuttamassa sukupuolen ilmoitusasiaksi. Nk. taranslain tavoite ei ole sukupuolidysforiaan sairastuneiden auttaminen vaan sukupuolen yleinen poistaminen lainsäädännöstä ja kulttuurista. Kärsijöinä ovat kaikki, mutta ensisijassa lapset ja nuoret, joiden maailmankuva, turvalloisuus ja tulevaisuus tärvelläään

    • Anonyymi

      Eläpä tyttö siinä höpötä ja ala mennä tiskaamaan siitä. Sitte ku oot tiskannu niin laitat vähän keposempaa huntua päälle ja isin sykkyyn.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      90
      3954
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      199
      1518
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1410
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1100
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1040
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      326
      1023
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      47
      949
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      133
      932
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      919
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      899
    Aihe