Kreikan persut jäivät alle äänikynnyksen. Äärioikeistolaisuus on pop enää suomessa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/23614389-6d34-411b-be96-0fb37c672428
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/23614389-6d34-411b-be96-0fb37c672428
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ulkomaalaisten vihaaminen ei toimi Kreikassa, koska maan talous on täysin turismin varassa. Kreikkalaiset ovat myös perinteisesti hyvin vieraanvaraisia.
Suomessa sen sijaan voidaan jatkaa vanhaa kyräilyä. Perussuomalaisten kannatus on suurinta Satakunnan ja Pohjanmaan syrjäkylillä. Eli alueilla, joilla ei koskaan nähdä ulkomaalaisia turisteja. Alueilla, joilla äärioikeistolaisuus samaistetaan isänmaallisuuteen.
Vasuri siis todella luulee, että Perussuomalaiset on kreikkalainen puolue???
Tämän olen kuullut persulta muutama vuosi takaperin: Kreikan tie on Suomen tie.
Tämä pölvästivasuri näkee persuja joka paikassa,kurkistelee öisin sängynalle jos näkisi siellä persun hhhe.Kreikassa on puolue vasemmisto joka kärsimurskatappion niinkuin ennustettiin .
Ai+että+32+%:n+kannatus+on+murskatappio?+Äärioikeistolaiset+persehtijät+saivat+muutaman+prosentin.
Tarkoitatko+keskusta-oikeistolainen+.+.+.++32%+ei+siis+missään+muodossa+vasemmistolainen.+Oikeistolaisuuden+"syvyydestä"+jokainen+muodostaa+tietystikin+oman+mielipiteensä,+mutta+kovinkaan+suureen+riemuun+en+näkisi+vihervasemmistolla+olevan+syytä+🤣😆😏🙄
Keskusta-oikeistolainen+Uusi+demokratia+sai++äänistä+39+%+ja+muodostaa+hallitusta.+Vasemmistolainen+Syriza+sai+äänistä+32+%.
Persuilijat+käytännössä+hävisivät+poliittiselta+kartalta.
Kreikan kokoomus voitti. Paikalliset persut kokivat murskatappion. Kreikka onkin 3000 vuotta vanha sivistysvaltio, toisin kuin tupa-Uunoja persuja täynnä oleva Suomi.
Mikä mahtava uutinen kun populistit heitettiin parlamentista. Nyt Kreikalla mahdollisuus nousta "suosta". Lähden paariin viener-kahveelle!!
Tuo takaisin "nostettu" porukkahan se Kreikan sinne pimeän talouden syövereihin veikin, velkaannutti ja maksattaa kansalaisillaan kustannukset, kertoillen veroalennuksista ja palveluiden parannuksista 🙄😏😆 Meillä samanlaista tarinaa iskevät Vihervasemmistolainen nykyhallitus 😆🤣
Nyt on persuhöppänällä sekaisin puurot ja vellit, vasen ja oikea, Suomi ja Kreikka.
Populistien öyhötystä uskovat enää suomalaiset poliittiset tolvanat. Sivistys on aina saapunut tänne viimeiseksi.
Pakolaiset tulivat Kreikasta Suomeen muutamassa viikossa. Sivistys ei ole saavuttanut persuja 3000 vuodessa.
Kohtalaisen outoa tarinan iskemistä retard-antipersulta, ei ole raasu tainnut kommentista päätellen edes lukea linkkiään 🙄😏😆🤣
Kreikan maltillinen oikeisto voitti vaalit. Ääärioikesto, eli paikalliset persut hävisivät. Persut eivät taaskaan ymmärtäneet lukemaansa.
Tarkoitatko keskusta-oikeistolainen . . . ei siis missään muodossa vasemmistolainen. Oikeistolaisuuden "syvyydestä" jokainen muodostaa tietystikin oman mielipiteensä, mutta kovinkaan suureen riemuun en näkisi vihervasemmistolla olevan syytä 🤣😆😏🙄
Tohon ei voi muuta vastata hhhhehh koita saada pääsi sisäiset ongelmat kuntoon .
Ranskassa kansallismielinen puolue on ykkönen. Italiassa on oikea, maataan puolustava komento tällä hetkellä. Unkari ja Puola, Tsekki yms. eivät alistu kommunistisen eu-diktatuurin alle. Joten ei aloittaja nyt ihan ole jyvällä asioista.
Sinä hän on oikeassa että äärioikeisto ei ole korkealla kannatuksessaan, mutta persuthan esimerkiksi eivät kuulu äärioiokeistoon. He ovat vaan isänmaallisia muttei äärioikeistoa. On punaisten maanpettureiden hakkumasana tuo äärioikeisto.
Jos persu näkee vielä tänä päivänä punaisia maanpettureita, on ilmeisen kajahtaneesta äärioikeistolaisesta kysymys.
Mielenkiintoista, että retard-antipersu ei oikein tunnu ymmärtävän, että PerusSuomalaista puoluetta, eli PerusSuomalaisia ei ole Italiassa, ei Kreikassa, eikä missään muussakaan maassa, kuin Suomessa.
Joo, kyllä Suomen persut ovat ainutlaatuisia. Impivaaraakaan ei tunneta muissa maissa. MItä nyt vahingossa toitottavat, että meidän veljespuolue siellä sun täällä ....
Jos persut eivät ole äärioikeistoa, sitten äärioikeistoa ei ole olemassakaan.