Suunnitteleeko hallitus uutta maahanmuutto ryntäystä?

Hallituksessa on Pohjoismaiden yhteistyöministeri Thomas Blomqvist, jonka tehtävänä on neuvotella maahantunkeutujille reitti läpi Tanskan ja Ruotsin.
Edellisen vyöryn aikana tehtävä lankesi RKP:n mnisterille silloinkin eli Carl Haglundille. RKP tarvitsee apumiehiä turkistarhoille ja tomaattiviljelmille.
Suomenkielisiä ei sinne huolita, joten Afrikasta haetaan halpatyövoimaa.

Mikäli havaitset SPR:n aktivoituneen paikkakunnallasi, tiedät maahantunkeutujien olevan tulossa. Tarkkaile vanhoijen VOK:ien tilannetta onko niissä toimintaa?
Tällä kertaa on syytä ola hereillä ajoissa!

SDP, Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP samassa hallituksessa mielellään muuttavat Suomen islamistiseksi valtioksi, jossa on sharia-laki.

7

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "RKP tarvitsee apumiehiä turkistarhoille ja tomaattiviljelmille.
      Suomenkielisiä ei sinne huolita, joten Afrikasta haetaan halpatyövoimaa."

      - Eikös näiden pitänyt olla tunkemassa ikuiseen ilmaiseen elatukseen tänne kauniiseen Suomeen? Ainut työpaikka mikä kelpaa on KELA , kuulemma. Miten ne nyt raskasta työtä menisivät tekemään suomenruotsalaisten tiloille ?

      "SDP, Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP samassa hallituksessa mielellään muuttavat Suomen islamistiseksi valtioksi, jossa on sharia-laki."

      - On sellainen väite , että vaikea tuota on uskoa ja niellä ihan yhtenä suupalana.

      • Anonyymi

        Edellinen hallitus otti valtaosan nykyisistä turvapaikanhakijoista.

        Nykyinen hallitus on huomattavasti maltillisempi maahanmuutto asioissa.

        Sama lapsellinen öyhötys jatkuu, että jotkut puolueet haluavat muuttaa Suomen islamilaiseksi valtioksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Edellinen hallitus otti valtaosan nykyisistä turvapaikanhakijoista.

        Nykyinen hallitus on huomattavasti maltillisempi maahanmuutto asioissa.

        Sama lapsellinen öyhötys jatkuu, että jotkut puolueet haluavat muuttaa Suomen islamilaiseksi valtioksi.

        maassa on edelleen vihervasmmiston suojelemana usieta tuhansia laittomasti joille on annettu verovaroin ilmainen asuminen terveydenhuoto ja ruoka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Edellinen hallitus otti valtaosan nykyisistä turvapaikanhakijoista.

        Nykyinen hallitus on huomattavasti maltillisempi maahanmuutto asioissa.

        Sama lapsellinen öyhötys jatkuu, että jotkut puolueet haluavat muuttaa Suomen islamilaiseksi valtioksi.

        Ei nuo punavihreät ehkä aktiivisesti halua Suomen muuttuvan islamilaiseksi valtioksi. Mutta täysin lammasmaisen ja matutukselle alistuneen politiikan takia suunta on tämä.

        Ei tämä(kään) hallitus tee mitään estääkseen kehitysmaamuslimien muuttoa maahan. Päinvastoin, katsotaanpa vaan, niin esimerkiksi isis-lortot leiriltä saadaan vielä takaisin ja matutus muutenkin tulee kiihtymään perheenyhdistämisten ym. toimien johdosta. Mitä lienevät vaappuja ja tärisevä jo sopineet asioista?


    • Anonyymi

      johan eräs uskontokin kieltää koiraeläimeen kajoamisen,mitä luulet että nämä ns halpatyövoimasi tekisivät turkistarhoilla?

      • Anonyymi

        Turkistarhat tullaan kieltämään.
        Viimeksi sen teki Norja.
        Suomenkin olisi korkea aika tässä asiassa liittyä sivistysvaltioiden joukkoon.


      • Anonyymi

        Suomessa turkistarhat sijaitsevat Österbottenilla ja omistajat ovat suomenruotsalaisia. Tämän takia niitä ei kielletä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4648
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2524
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      70
      906
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      117
      888
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      854
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      805
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      746
    Aihe