stranger things

katsoin pilottia vähän aikaa ja rupesi oikeasti ärsyttämään sen lapsellisuus ja se yksi raivostuttava mussuttajakakara. oli pakko lopettaa katsominen. paraneeko sarja oikeasti tuosta, vai onko se lapsellista pelleilyä koko ajan?
11088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä sarja kannattaa katsoa ehdottomasti. Pitkään aikaan sarja johon todella jää koukkuun vaikka ei olisikaan scifin tai kauhun ystävä. Sarjassa loistava tunnelma ja tuo -80-luvun tunnelma ja henki on saatu täydellisesti sarjaan ja se oikein huokuu siitä.

Paranee jakso jaksolta.
Kolmas tuotantokausi meni kahdessa päivässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

katsoin pilottia vähän aikaa ja rupesi oikeasti ärsyttämään sen lapsellisuus ja se yksi raivostuttava mussuttajakakara. oli pakko lopettaa katsominen. paraneeko sarja oikeasti tuosta, vai onko se lapsellista pelleilyä koko ajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu