HALUAN YSTÄVÄNI PUOLESTA SANOA

Anonyymi

Anonyymi
9.7.2019 19:12
Sekin on jännä että kun "avaruusalus" nousee ilmaan kuussa niin eikös siinä käytetä raketteja? Silti kuun pöly pysyy paikallaan. Jokuhan sitäkin ihmetteli että aika hyvää kuvamatskua kun ympäristön pitäisi olla pölyä täynnä mutta tosiaan mitään ei tapahtunut vaikka hirviät voimat jylläsivät. Ei varmaan kauheasti pöllytäkkään kun vaijereilla nostetaan alus ilmaan. Jos hiustenkuivaajan suuntaa hiekkaan niin kyllä hiekka pölyää aika paljon kovemmat voimat kyseessä kuitenkin avaruusaluksessa.

Tässä ystäväni pähkäily asiasta. Mikä on teidä tiedemiesten ja hienohelmojen pähkäily asiasta. Eikö pöly noussut vai ei.

3

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa on tämä voorumin hienoin aloitus. Alkakeehan kienokelemat vai mitkä hieno helemat pähkäilemmöön.

    • Anonyymi

      Aloittaja ja hänen agenttinsa ovat ilmeiseti Savosa, Meillä tiellä Suoli 24 ei olla totuttunna savolaiseen huomorriin.

    • Anonyymi

      Huumoria pittää olla. Oli se sitten savulaista tai vai mitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      241
      5525
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      88
      3491
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      134
      3336
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3063
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      72
      2939
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      93
      2764
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2450
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2317
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      173
      1880
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1440
    Aihe