Mamulandia

Ajatelkaas, kukahan teki tällä mamulandialla tiliä ja kuka eniten?
3293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

kukkas kohelot tätä vielä puolustivat, on karsimisten ajat

Vakka kantensa hakee, vakan kansi kantimensa.
Vakka kantensa valitsee.

Äänestä
  • Karsimisten? Onko tämä joku uhkaus? Poliisi ennenkin tutkinut näitä suomi24 palstan uhkauksia, saavat kyllä selville lähettäjän.

    Äänestä

  • Koko ajan näitä seuraavat, mutta kukas sitten korvaa näitten seuraamusten jälet
    Ollankos taasen yhteiskunnan eli meijän rahoille käet pitkällä ja näin viien heikompiosaisiltamme ja vielä etuoikeutetusti

    nyt hanat kiini tähän touhuun

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karsimisten? Onko tämä joku uhkaus? Poliisi ennenkin tutkinut näitä suomi24 palstan uhkauksia, saavat kyllä selville lähettäjän.

    Tuskinpa saa ainakaan nuoria internet-käyttäjiä, ehkä jotain eläkeläisiä jotka eivät ymmärrä tietoturvasta tai anonyymistä muutakuin sen verran mitä lapsenlapset ovat heille opettaneet. Ymmärrän että joitakin ketuttaa sananvapaus, mutta onnneksi sitä vielä on hieman jäljellä valkoisten ihmisten välisissä keskusteluissa.

    Äänestä

  • Kyllä suomen sananvapaus on näitten rahastuksin laitettu täysin tilttiin ja näin pieni ryhmä omaetuisesti voi yhteiskuntamme pilata

    Suomen kulttuuri on näille rahanahneille hyvin halpa

    Äänestä

  • Libyan rannikkovartioston komentaja vahvistaa sen, mitä monet ovat epäilleet jo pitkään. Välimerellä toimivat kansalaisjärjestöt ovat yhteydessä ihmissalakuljettajiin ja tekevät näiden kanssa yhteistyötä kuljettaakseen siirtolaisia Pohjois-Afrikasta Eurooppaan.

    Onkos järki hylätty -

    Äänestä

jos mainitset spr se poistuu heti ihme suojelua

Äänestä
  • Se ei oo spr vaan ....

    Äänestä

  • Yritä kirjoittaa ilman nimiä tai sensuroi niitä osittain niin että ne on kuitenkin tunnistettavissa - et silloin riko suomi24-keskustelupalstan sääntöjä. Ole vähän ovelampi kuin sensuroijasi *wink*

    Äänestä

Eiköhän koko sumutus ollut vaasalaisten kyhäilemä projekti kantaHomeen tuhoamiseksi. Kiittävät ja kuittaavat rahat poistuessaan - veivät teollisuuden ja toivat ABC:een
Tilannehan oli se että mitä vaan oltiin valmiita hyväksymään mitä vain kun metalliteollisuus ja lentosotakoulu olivat poistumassa - paniikki oli käsinkosketeltavaa. Tilaisuus siis koijareille päästä veronmaksajien kukkarolle.
Maakuntalehdet Ilkka&Pohjalainen käskettiin mainostamaan väestönvaihdon ihanuutta ja tottakai lehden toimittelijat uskovat mitä käsketään.
Housuun kuseminen hetken lämmittää.

Nyt kun projekti on kuivumassa kasaan vaasalaiset SPR:n jäsenet, vaasalainen ex-kaupunginjohtaja ja hänen vaasalaisnaapurinsa jotka sattumalta omistavat ilmasotakoulun rakennukset, suuntaavat joukolla takaisin Vaasaan - yhteensattumaa? No ei tietenkään. Asia on toki arka ja siitä ei saisi keskustella, mutta toivottavasti eloonjääneet härmissä joskus kaivavat nämä asiat esiin. Kaikki talousasiat eivät kestä päivänvaloa vaikka yhteisistä rahoista on kyse.

Miten kantaHome sitten kykenee lakkauttamaan ne sosiaalipohjaiset työpaikat joita kaupungin palkkalistoille jouduttiin ottamaan koska niin sanoi laki ?
Etelän ja idän tuontiorjat ovat nyt vapaaehtoisesti muuttaneet Suomen kasvukaupunkeihin, joten paikalliselle teollisuudelle jäi vain maksajan rooli.

Äänestä
  • Olipa tekstiä. Mikä muka ei kestä päivän valoa.

    Äänestä

  • Eiköhän tuossa tarkoitettu niitä julkistaloudellisia rahansiirtoja joita valtio tekee näille kunnille vain tietyn rajoitetun ajan ja sen jälkeen kuntien on tulta toimeen omillaan.
    Nämä kyseiset verorahat on tarkoituksella koitettu salata valtion budjetissa sama se on kai kuntienkin kanssa. Sitä mitä isot edellä niin pienet perässä - maan tapa.

    Äänestä

Kuka helkutti on mennyt tilaamaan erityistilintarkastuksen LSK business parkkiin ?
Tässä joutuu kuntasedät vielä naurunalaiseksi ja lyhtypylväisiin roikkumaan pää alaspäin. keles.

Äänestä
  • Onko todella sellainen tilintarkastus menossa,mielenkiintoista.Toivottavasti se tehdään ammattitaitoitesti mitään pois jättämättä.

    Äänestä

Ei taira enää tulla niin hyviä tiliä kun BG uhkaa pörähtää taas

Äänestä
  • Mitä popkorni liittyy mamuihin?

    Äänestä

Vaasan SPR-paikallisosastolla on vielä ässä hihassa, kaikki toivo on laitettu väliaikaiseen sisäministeriin. Meritaksipalvelu on lisääntymässä nyt kun Turkin resitenttikin on kuollut.

Äänestä

Varmaan ne parhaiten tienas, jokka pökkäs nuo veneet rannasta välimeren etelärannalla...:)

Äänestä

Janne Sankelo kansanedustajana olisi voinut edes yrittää taistella lentosotakoulun puolesta! Ja koko Kauhava, mitä teitte-? Olisitte edes ajaneet traktoreilla hesaan!!

Äänestä

Kai sinne nyt pitääs saara nämä isis äiteet ja kersat

Äänestä
  • Kyllä kauhavan on muututtava vaikka väkisten, edellinenkin mamutus sen osoitti
    -Kotoutusta ennenkaikea ja oikein oikeutetusti näille,
    -elikkä kantaväen on muututtava tapoineen tulijoita myötäileviksi !

    Äänestä

Toivottavasti lentosotakoulun tiloihin saadaan nyt jotakin järkevää aikaiseksi. Mialuuten sotapoijat takaisin Kauhavalle . Oi niitä aikoja !!!!!!!!!!

Äänestä
  • Ei löydy poliittista voimaa siihen ja vieläkun on tuota yksityistä välissä niin vielä vähemmän

    Äänestä

  • Joo kallista oli sekin

    Äänestä

Turhia haastatte! Kauhava on muuttunut iäksi. Afrikassa ja Lähi-Idässä on satoja miljoonia uusia turvapaikanhakijoita miettimässä keinoa päästä Eurooppaan. Älkää siis murehtiko väkiluvun pienenemistä, sikivää sakkia ilmaantuu koska hyvänsä.

Äänestä

Haes tuolla-
- Viina oli ennen kortilla, nykyisin kahlitaan sanoja -

Äänestä

persut jytää nyt ykkösinä, huomiseen luodaan näin toivoa

Äänestä

Puolalaisen arkkipiispan mukaan maan sukupuoli-ideologinen LGBT-yhteisö vastaa kommunistiajan ”punaista ruttoa”.

Piispa painotti, että sukupuoli-ideologia on haitallista perheille.
– Sanomme ”ei” perheille ja kansalle haitalliselle sukupuoli-ideologialle, sanomme ”ei” LGBT-piirien ohjelmiin sisältyvälle moraaliliberalismille, sanomme ”ei” kumppaniliitoille, sanomme ”ei” huonojen lakien laatimiselle – sanoi piispa.

persut jytää nyt ykkösinä, !

Äänestä
  • Hyvä piispan on nyt huudella pehmoisia, kun tietää ettei löydä itseään kanavasta kuten Jerzy Popiełuszko aikoinaan. Sen verran vaarattomammalle porukalle aukoo leipäläpeään.

    Persuilla on hurja gallup-kannatus, vaan ei vaikutusvaltaa. 🤣

    Äänestä

  • Nuori_ hurskas on kaas pian täysi mersu, tään mielipitees soutaa nyt siihentyyliin
    -kukahan tuon jehun ottaa kasvatikseen, siinä sitä oliskin homelia

    Äänestä

  • nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

    Hyvä piispan on nyt huudella pehmoisia, kun tietää ettei löydä itseään kanavasta kuten Jerzy Popiełuszko aikoinaan. Sen verran vaarattomammalle porukalle aukoo leipäläpeään.

    Persuilla on hurja gallup-kannatus, vaan ei vaikutusvaltaa. 🤣

    nuorissa_on_tulevaisuus

    28.7.2019 14:13
    Pornolinkit säilyvät joka kunnan palstoilla, mutta asialliset kirjoitukset poistetaan? 😳

    Äänestä

Ruotsin moskeijakarttaa päivitetty
Moskeijakarttaa on taas sen verran päivitetty, että sinne on saatu muutama moskeija lisää. Tällä hetkellä niitä on 332 kappaletta. Käytännössä jokaisessa vähänkään kaupunkia muistuttavassa paikassa on oma moskeija, isoimmissa useita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ajatelkaas, kukahan teki tällä mamulandialla tiliä ja kuka eniten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu