Siksi sen räjäytysmurhasta voi saada elinkautisen vankeustuomion kuten poliisikoiran murhaamisesta?
Vastaukset 14
Virkamiehen täytyy olla Homo-sukua (käytännössä nimenomaan alalajia Homo sapiens sapiens), jotta elinkautisrangaistusta voidaan soveltaa.
- Anonyymi
Lakia nyt muutettu ja peltipoliisi on virkamies.
Mussutus pois.
- Anonyymi
Ikävä kyllä poliisikoiran tappamisesta ei saa murhasyytettä.
- Anonyymi
Kyllä peltipoliisi on virkamies siinä kuin kuka tahansa muukin virkamies ei mitään eroa
- Anonyymi
Valtamedia samaistuu peltipoliisiin kuin se olisi lihallisesti yksi heistä :
"Viranomaiset ja valtamedia järkyttyivät 8.7.2019 syvästi, kun klo 04:20 aamuyöllä Ulvilassa räjäytettiin Suomen hallinnon rakastama ja ihailema peltipoliisi. Tästä alkoi maanlaajuinen ”peltipoliisi-kriisi”, joka ei ole ottanut laantuakseen.
Kirjoitin FB-seinälleni kriisin puhjettua, viitaten (kuva) otsikointiin:
”Hattu, päästä!
Tänään he menettivät yhden heistä, urheista ja väärinymmärretyistä, valtaeliitin rakastamista vainolaisista, isoveljen peltipoliiseista… valtamedia kuohuu urheasti yksinäisyydessään kytänneen poliisisilmän räjäyttämisestä, kuin yksi heistä olisi poissa. Ikuisesti, menetetty!"
Mutta torstaina, raskaan menetyksen jälkeen, valtamedia on viettänyt suurta ilon ja juhlan päivää: ”Uusi pyhä peltipoliisi otettiin käyttöön!”
UMV-Lehti, 12.7.2019Räjäytäpä vaikka tienviitta (mielestäsi virkamies sekin?) , niin siitä nousee yhtä kova kohu. Yhteiskunta ja ihmiset ovat nimittäin terroristien vuoksi herkkiä räjäyttelyn (ja ammuskelun) suhteen.
Poliisi sulki valtatien kolmeksi tunniksi (!) räjäytysmurhan esitutkinnan ajaksi.
Näin ei oltaisi toimittu jos uhrina olisi ollut siviilihenkilö.- Anonyymi
Ei että mitenkään koittaisin yllyttää ketään rikokseen, mutta tuli vastaan kirjoitus jossa joku totesi että tuollaista kameran tuhoamista pitäisi harrastaa enemmänkin kun kuulemma Amerikoissa ja jossain toisessa maassa sellaisella toiminnalla kamerat pääosin katosi kulujen noustetta tähtitieteellisiksi.
Onko kenelläkään tarkempaa tietoa onko tämä urbaani legenda vai totta?
Voisin kuvitella että Amerikoissa eivät räjäytelleet, aseiden ollessa hyvin saatavilla kyseessä varmaankin oli kameroiden ammuskelu villin lännen tyyliin.
Toistan, en usuta ketään tällaiseen toimintaan, se on laitonta. Kannatan lämpimästi kansalaistottelemattomuutta silloin kun se kohdistuu pöllöjen virkamiesten säätämiä tyhmiä lakeja vastaan.
Peltipoliisit ovat koko kansan raivon kohteina koska niiden ainoa tarkoitus on viedä köyhältä ja riistetyltä kansalta viimeisetkin roposet.
Voinen julistaa ammuntakilpailun; matkana 200 m ja maalina pyöreä lätkä.
Haulikolla matkka voi lyhentää.Suoraan yhteiskuntaa vastaan suunnattu rikos on erityisen raskas ja vaarallinen, sillä yhteiskunnastahan riippuu miljoonien ihmisten hyvinvointi ja turvallisuus.
On luonnollista, että yhteiskuntavastaiset ihmiset ihannoivat ja kannattavat - jotkut tekevätkin - tällaisia rikoksia. He esimerkiksi haluasivat hurjastella teillämme muista likkujista piittaamatta.- Anonyymi
pähkäilijä kirjoitti:
Suoraan yhteiskuntaa vastaan suunnattu rikos on erityisen raskas ja vaarallinen, sillä yhteiskunnastahan riippuu miljoonien ihmisten hyvinvointi ja turvallisuus.
On luonnollista, että yhteiskuntavastaiset ihmiset ihannoivat ja kannattavat - jotkut tekevätkin - tällaisia rikoksia. He esimerkiksi haluasivat hurjastella teillämme muista likkujista piittaamatta.Pitäisikö se tuomio olla sama kuin salakaadosta?
Eli virkamies rinnastettaisiin metsissä jolkottelevaan hirveen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäisikö se tuomio olla sama kuin salakaadosta?
Eli virkamies rinnastettaisiin metsissä jolkottelevaan hirveenMutta jos joku ampuu kameratolppaa kyllä se kaato on kaikkien tiedossa yhtä nopeasti kuin tuo räjäytys.
Ei se siis voi olla salakaato, vaan julkikaato.
Muistakaamme veljet että myös ajattelurikos on todellisuutta.
Emme saa olla eri mieltä valtaapitävän eliitin emmekä heidän rakkikoiriensa kanssa.
Tämä koskee hallitsematonta maahanmuuttoa millä väestöämme ollaan geneettisesti heikentämässä.
Näin luodaan tyhmennettyä ja halpaa työvoimaa eliitille.- Anonyymi
Tämä on totta ainoastaan Venäjällä ja PohjoisKoreassa, vapaissa maissa saa olla eri mieltä valtionjohdon kanssa ilman vaaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811159Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani198822Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va27770- 40755
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br220753Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai213748- 64699
- 104662
- 58624
- 49578