Feministinen puolue on pahinta paskaa mitä oon ikinä kuullut. Tänään varsinkin nauroin erityisen paljon kun eräs feministi tuli avautumaan miesten ja naisten palkkaeroista. Löin naiselle faktat tiskiin palkkaeroista, lisäksi otin esille miehille pakollisen armeijan niin eiköhän nainen hiljentynyt.
Feministinen puolue
11
132
Vastaukset
- Anonyymi
Säälittävähän se on: joka toinen edustaja on mielenterveyskuntoutuja, ja osalla se oli jopa ainoa "meriitti".
Sekopäät hakeutuvat mielenterveysalalla usein omakohtaisten angstiensa ohjaamina.
Feminismi on vähän kuin käärepaperin nauhat.
Paketti pysyy kasassa ilmankin, mutta käärenauhojen avulla paketti on kauniimpi.- Anonyymi
Feministinen puolue sai EU-vaaleissa vain rapiat 3 000 ääntä, vaikka koko Suomi oli vaalipiirinä!?
Eli tuo määrä selittyy pelkkien aktiivien, toimittajien ja kulttuuri-ihmisten äänestämisellä.
Joten eivät suomalaiset naiset paljoa perusta toksisesta feminismistä...Kun asian ympärille täytyy rakentaa puolueorganisaatio, ollaan heikoilla jäillä.
Tästä syystä puolue ei ole menestynyt.
Feministejä on kyllä joka puolueessa, mutta se ei ole ns kärkiteema juuri kenenkään poliittisessa agendassa
Pelkästään feminismiin keskittyvä puolue on yhtä turha/tarpeellinen kuin piraattipuoluekin, jonka teemana on romuttaa tekijänoikeuslaki jolloin kaikki luomiseen perustuva tuottaminen ja sen tulokset olisi vapaasti kaikkien hyödynnettävissä.
Ilmaiseksi.
Sinällään surkuhupaisaa, että varastamisen laillistamiseen tähtäävä piraattipuolue sai enemmän ääniä, kuin feministit ja vaaliliiton realisoituessa edustajan paikaksi, olisi Petrus Pennasesta tullut kansanedustaja.
Ei Katju Arosta.- Anonyymi
Ihmisyyden perus arvoihin kuuluu varmaan asioista oppiminen. Ja kun aineellista hyödykettä voidaan kopioida...
Huomaatko ongelman tässä..?
Moni ei puhu mutta moni sen on huomannut jo aikoja sitten...
Miten me laitamme hintaa asialle joka on käytännössä palvelu jonka voi kopioida loputtomasti?
Jos joku hieroo sinun selkäsi kuntoon... Voiko sen kopioida?
Jos joku kahlaa aavikossa kolme vuotta ja kuvaa sen...
Sepä voidaan nyt kopioida. Ihan niinkuin äidin pulla resepti.
Tähän jos keksit ratkaisun niin pääset luultavasti Timen ja Lifen kanteen. Anonyymi kirjoitti:
Ihmisyyden perus arvoihin kuuluu varmaan asioista oppiminen. Ja kun aineellista hyödykettä voidaan kopioida...
Huomaatko ongelman tässä..?
Moni ei puhu mutta moni sen on huomannut jo aikoja sitten...
Miten me laitamme hintaa asialle joka on käytännössä palvelu jonka voi kopioida loputtomasti?
Jos joku hieroo sinun selkäsi kuntoon... Voiko sen kopioida?
Jos joku kahlaa aavikossa kolme vuotta ja kuvaa sen...
Sepä voidaan nyt kopioida. Ihan niinkuin äidin pulla resepti.
Tähän jos keksit ratkaisun niin pääset luultavasti Timen ja Lifen kanteen."Ihmisyyden perus arvoihin kuuluu varmaan asioista oppiminen. Ja kun aineellista hyödykettä voidaan kopioida...
Huomaatko ongelman tässä..?"
En, mutta Otavan lakimies saattaa soitella sinulle jos alat kopioida heidän oppimateriaalejansa.
Perustelusi ei luultavasti tule olemaan kovinkaan tehokas kun käräjillä tuomarille kerrot että sinulla on tarve oppia asioita.
- Anonyymi
hupaisaa. tämä on aivan väärässä paikassa.
- Anonyymi
Feministinen puolue on kuulemma menossa vaaliliittoon sinisen tulevaisuuden kanssa ensi vaaleissa.
- Anonyymi
Se onkin sopivan kokoluokan puolue.
Piraattipuoluekin oli feministiselle puolueelle liian suuri liittolainen, sillä feministit jäivät kannatuksessa kakkosiksi.
- Anonyymi
Feministejä on vähemmän kuin sirpalekommunisteja. Mölyä piisaa, mutta asiaa tai kannatusta ei ole.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla702954Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612558SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1042219Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851395Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341256Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o185940Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html82891Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83883Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html143805Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52736