Tekemisen meininki paistoi vahvasti läpi, kun kaikki numerot olivat yli kolmenkymmenen. Tuollaista ei arpomalla tule. Samoinhan kävi kenossa silloin, kun senkin pelaamisen lopetin.
Eurojackpotissa tehty rivi.
12
208
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko uutinen tuttu aktiivipelaaja tai ei on häviö prosentit jo laskettu valmiiksi oli uutinen jossakin lehdessä nyt jo poistettu...miksiköhän
- Anonyymi
Entisaikaan huijattiin ihmisiä "hernekuppi"-tempulla, nykyään näillä ns. peleillä joiden arvontoja ei edes näe mistään (ja ne arvonnat jotka näkee on animoitu toki oikein hienosti :D).
Minuakin kiinnostaisi nähdä miten Keno-arvonta suoritetaan. Ilmeisesti tietokoneellisesti mutta koodi on tarkkaan varjeltu salaisuus(?)
- Anonyymi
minkkilaukku kirjoitti:
Minuakin kiinnostaisi nähdä miten Keno-arvonta suoritetaan. Ilmeisesti tietokoneellisesti mutta koodi on tarkkaan varjeltu salaisuus(?)
Ei mitään rakettitiedettä...
https://en.wikipedia.org/wiki/Hardware_random_number_generator Anonyymi kirjoitti:
Ei mitään rakettitiedettä...
https://en.wikipedia.org/wiki/Hardware_random_number_generatorHmmm... Toisaalta wikipediassa sanotaan: "Kenoarvonta suoritetaan nykyään palloarvontana."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Keno
Näköjään 14. joulukuuta 2010:een asti siellä luki "Muutaman päivän ajan Kenoarvonta suoritettiin palloarvontana."
- Anonyymi
Kenon arvontamalli löytyy netistä. Siinä on tietty ohjelma, joka arpoo vähiten voittoja tuottavat rivit.
Koska viimeksi palloarvonnan jälkeen olisi tullut 10-tasolla päävoittoja?
Kusetusta siis. - Anonyymi
Miten muovipallot saadaan haluttuun järjestykseen ?
- Anonyymi
Ei tainnut Suomeen tulla isoja voittoja tänään, koska kaikki IP lehdet ym vaikenevat.
- Anonyymi
Milloin ihmiset tajuavat että veikkauspelit ovat rahantuhlausta nykypäivänä voitto on erittäin epätodennäköiden panokseen verrattuna eli vain veikkaus voittaa
- Anonyymi
Viikolla voitin slotista 80 euroa ja 10 sentin panoksin seur päivänää oli kaikki mennyt takaisin samaan peliin saamatta uudestaan 5denkään euron voittoa :D Kertooko jotain tämän päivän rahapeleistä. Jos ei kerro mitään sitten pelaamaan JA ISOLLA RAHALLA KOVAA MÄTTÖÄ ! VIPPIÄ LUOTTOA LAITTAA MENEMÄÄN.
- Anonyymi
Suurin voitetun rahan häviön titteliä pitää minulla Unibet. 1800 euroa vajaassa kahdessa päivässä :D Tiputtivat uloskin pelistä välillä mut palasin ja sinne meni. Kertooko tää tämän päivän rahapelien tasosta jotain. Jos ei kerro mitään sitten pelaamaan JA ISOLLA RAHALLA KOVAA MÄTTÖÄ, jos luoja suo kai sieltä se taloudellisen hyötyn antava voitto tulee.
- Anonyymi
Vain yksi iso voitto = iso ratkaisun apu kaikkeen.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180