Eheytyshoitoja radikalisoituneille persuille

Anonyymi

Tulisi äkkiä pakkohoitaa kuntoon ennenkuin paukuttelevat pitkin kyliä. Ministerin kuviin harjoituslaukaukset on jo paha hälytysmerkki. Kohta partioivat liivit päällä ja koittavat ottaa valtion otteeseen demokratian yli kuin kerrostalon kyylä ottaa koko kerrostalon haltuun.

19

79

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri tämä ilmiö toimii tulitikkuna kolmannelle maailmansodalle. Emme ole suomessa yksin radikalisoituneiden patrioottien kanssa.

      • Anonyymi

        Pääsee USA taas masinoimaan aseilla talouttaan kuntoon niinkuin aina. Sodan jälkeen on taas sitten hetken aikaa nousukausi ennenkuin tarvitaan neljäs sota ja niin edelleen.


      • Anonyymi

        Voi hellanlettas ja taittarallaa heikun keikun...


    • Anonyymi

      Joo hyvä natsit missä leirit?

      • Anonyymi

        Leirit tulee varmaan siinä kohtaa kun persut ovat radikalisoituneet. Nythän se on vasta alkamassa. Jos natseihin verrataan niin mennään varmaan 30-luvun alkupuolella. Toisaalta kehitystahti tuntuu olevan täällä nopeampaa. En ole edes täysin varma minkälaista rotudesinfiointia nämä persut ovat vailla. Varmaa on että määrä ja mölinä lisääntyy.


      • No kuussa ne natsit on. Että silleen.


      • Anonyymi
        Että_silleen kirjoitti:

        No kuussa ne natsit on. Että silleen.

        Myö luulin että ne on maan alla dinosaurusten kanssa. Et tälleen ja näinmuodoin!


      • Anonyymi

        sinäpä se kivasti lurrautit ja tollee


    • Anonyymi

      Joko eheytyshoitoja on saatavilla?

      • Anonyymi

        Kyllä on.
        Paras hoito on tietenkin myös kallein hoito. Siinä persusta tehdään ministeri, ja alle vuoden kuluessa persu ei enään olekaan persu vaan vihreä, punainen tai jopa sininen.
        Tässä hoitomuodossa rajoitteena on hoitopaikkojen vähyys, joten sitä voidaan käyttää vain todella pitkälle edenneillä julkipersuilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä on.
        Paras hoito on tietenkin myös kallein hoito. Siinä persusta tehdään ministeri, ja alle vuoden kuluessa persu ei enään olekaan persu vaan vihreä, punainen tai jopa sininen.
        Tässä hoitomuodossa rajoitteena on hoitopaikkojen vähyys, joten sitä voidaan käyttää vain todella pitkälle edenneillä julkipersuilla.

        Hähähähähä! Tuo oli hyvä!


    • Anonyymi

      HAE PERSUAHDISTUKSEESIHOITOA

      • Anonyymi

        Onkos eduskuntatalossa psykiatrin vastaanotto, tai edes psykologin ja mielenterveyshoitajan vastaanotto? Entä onko siellä oma apteekkikin?
        Luulis että noilla olis kysyntää vaikean kansan hallinnassa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkos eduskuntatalossa psykiatrin vastaanotto, tai edes psykologin ja mielenterveyshoitajan vastaanotto? Entä onko siellä oma apteekkikin?
        Luulis että noilla olis kysyntää vaikean kansan hallinnassa!

        Kaikki löytyy, ja on pakkokin löytyä persujen takia. Lääke-eheytystä en silti suosittele sillä se aiheuttaa riippuvuutta.

        Olisi järkevintä siltikin tehdä persuista ensin ministeri, jolloin he itse eheytyisivät ja siirtyisivät sitten johonkin toiseen puolueeseen. Tiedän että tämä on kallista mutta tulokset puhukoon puolestaan.
        Kuka enään muistaa sellaisia persuja kuin soini, niinistö, lindström, terho tai mattila? He kaikki ovat eheytyneet ja palanneet sitä myötä normaali elämään, pois sotkemasta valtakunnan asioita.


    • Anonyymi

      Monissa maissa luotetaan perinteiseen lääketieteeseen pakkohoitojen sijaan. Sielä annetaan räjähtää ja sitten korjataan uhri ehjäksi persuksi.

    • Anonyymi

      "Olisi järkevintä siltikin tehdä persuista ensin ministeri, jolloin he itse eheytyisivät ja siirtyisivät sitten johonkin toiseen puolueeseen. Tiedän että tämä on kallista mutta tulokset puhukoon puolestaan.
      Kuka enään muistaa sellaisia persuja kuin soini, niinistö, lindström, terho tai mattila? He kaikki ovat eheytyneet ja palanneet sitä myötä normaali elämään, pois sotkemasta valtakunnan asioita. "

      Tämä lainaus kertoo kaiken tarvittavan parhaasta tavasta eheyttää julkipersu.

    • Anonyymi

      Harmi, että nuo maalitaulut eivät olleet oikeita eläviä.


      Voi hyvät hyssykät.

      • Anonyymi

        Joo, sinistäenkeliä tuli vedettyä. Liian makeaa, päänsärky siitä tuli. Siirrynkin reippaamale puolelle, persuihin.


    • Anonyymi

      Viherpunaporukkaa ei voi eheyttää millään mahdilla. Niin sekaisin ovat palikat pääkopissaan heillä.
      Lepositeillä sentään käyttöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      71
      1104
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      949
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      910
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      818
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. Pelasta mut tältä tuskalta

      Jo!!!
      Ikävä
      57
      697
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      627
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      627
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      606
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      596
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      23
      594
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      30
      565
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      559
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      510
    15. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      35
      509
    16. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      18
      484
    19. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      457
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    Aihe