Oikeaa opetusta Raamatun merkityksestä, kun kirkko meni setan marssille mukaan ja arkkipiispakin on hyväksymssä tötä toimintaa kirkossa. https://www.youtube.com/watch?v=W2lgI9GSgvA&t=1s
Tässä linkissä
Anonyymi
7<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kirkko vain toteutti maan tapaa syleillä kaikkia rotista rouviin ja luteista sikoihin.
Mutta on jo pitkään havaittu ,että kirkko on murenemassa muutoinkin kuin vain rakennusteknillisesti.
Kaikkia salliva uskonvapaus ja ihmisoikeuksien varjolla solutettu epämoraalinen kansankäytös on kirkon alttarilla siunattu hyväksyttävää toimintaa.......
LUKEKAA HISTORIAA , niin ainakin vältytte tekemästä samoja virheitä kuin entisaikojen luolasankarit ja tuhon kylvettäjät ja kylväjät..
pahalta näyttää kirkon valossa.
Samuelin kirja. Samuel Coltin kirja, revolverille pyhitetty kirja raamatussa?
Tässä linkissä: https://dygtyjqp7pi0m.cloudfront.net/i/10387/11028072_2.jpg
Tämäkin on Samuel: tulitikkujen keksijä: Samuel Jones, Lucifer-tulitikut.
Linkki tässä: https://i.pinimg.com/736x/70/a6/15/70a6156729c87dc5ac3ba31b85eab34d.jpg
Siis Samuelilla on jotain tekemistä paljonkin tulen kanssa.
Pyssyjä sekä tulitikkuja. Tulen ukko.
Onko uskonvapaus syntiä?
Mz
Joiltakin osin aivan varmasti ON! Siinäkin asiassa pitäisi joku järki ja kuri olla.
Kun on totisesti nähty jo vuosituhansia, että vain Kristinusko laittaa ihmiset oikealle nöyryyden ja totuuden eteen kontalleen. Nyt on kaikki aivan hulivilisonnalla sen järjettömän "vapauden" takia.
Vain Jeesus Kristus todisti sanansa ylösnousemuksellaan. KAIKKI MUUT ovat olleet valehtelevia ja eksyttäviä ihmismielen manipulaatioita !
Raamatussa sanotaan se aivan selvästi, että "Joka tuo muuta evankeliumia, kuin mitä me olemme teille julistaneet, he olkoon kirottuja". -Niin vakavasta asiasta on kysymys eksytyksistä, kun totta puhutaan.
Kristinusko on kyllä niukasti suurin yksittäinen uskonto, mutta kaikki uskonnot yhteenlaskien kristityt ovat selvä vähemmistö maapallolla. Onko siis enemmistö maailman väestöstä kirottuja syntisiä?
Mz