Mikä/kuka on kyseinen suttumaakari?
Mistä hänet tavottaisi?
Olisi hieman kahdenkeskistä asiaa, ihan vain työasioita, ei muuta!
Mistä hänet tavottaisi?
Olisi hieman kahdenkeskistä asiaa, ihan vain työasioita, ei muuta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tapio.talvi on provon heittäjä ja nauraa kun saat muut kimmastumaan.
Olen tosissani ja varsinainen tosikko. Nautin kun minut huomioidaan ja muuten en saakkaan huomiota,kuin täällä. Olen tyhmä, yksinkertainen, kouluttamaton rääväsuu.
Puhun vain asiaa ja en koskaan asian vierestä.
Tiedän enemmän kuin annan ymmärtää ja huomaan, että muutkin ovat sen huomanneet.
"Tiedän enemmän kuin annan ymmärtää ja huomaan, että muutkin ovat sen huomanneet."
Kukas tämä muukin on????
Tapio.Talvella on lukematon määrä myös muita nimimerkkejä. Jos joku ei satu ottamaan kantaa hänen kirjoituksiinsa, hän vastaa itse toisella nimimerkillä. Tämä siviilissä metalliliitossa työskentelevä pelle(Putkonen) on näillä töin ja ammattiliiton jäsenet maksavat hänen "ajankulunsa", halusivatpa tai eivät.
Mutta on yksi keino sekä säästää rahaa. Liittyä yksityiseen kassaan. Ei tarvitse maksaa paskasta ja saa samat edut. Myös oikeusavun. On kokkemusta.
Ei todellakaan kukaan voi olla oikeasti sitä mieltä mitä kirjoituksesi antaa ymmärtää.
Et siis oikeasti ole typerä, esiinnyt vain täällä typeränä.
Nyt meidän rehellesten veron maksajien täytyy laittaa kampanja päälle tämän yksityisen kassan puolesta.
En minä ainakaan rupea enään maksamaan tämän pelleputkosen palkkaa. Kuoltkoon yhteiskunnan elätti nälkään tai lopettakoon meidän rehellisten veron maksajien taskulla käynnin.
Töihin pitäisi mennä tiedottamaan epäkohdista metalliliitossa.
provoa se kun kerkeet.Kukas sinä oikein olet
kun pystyt arvostelemaan toisten kirjoituksia?
Kerkko Kevään ja Sylvi Syksyn esikoispoika Kesärannasta.
olen.
Unhdit sanan "hölmö"
jos et tiedä, mitä sanoin: minä olen.
No en sentään.
on hyvä olla, ei huolet paina, ei rasitu POLLA!
Tapio Talvi on sossujen tukityöllistetty varmaankin?
centin centtiä. Maksan kyllä noin 30 % veroa ja iloiten, koska osa siitä aina menee hätää kärsiville navetan tonkijoille niiden tulojen turvaamiseksi sekä Kela-korvauksiin ja Kela-eläkkeisiin.
Muuten eivät taida maksaa edes Kela maksuja siinä määrin kuin minä. Ja minä en saa sitten Kela-eläkettä lainkaan aikanaan. Se on pirullinen vääryys. Mitään maksamattomat huijaajat nylkevät suomalaisen palkansaajan putipuhtaaksi.
"Ja minä en saa sitten Kela-eläkettä lainkaan aikanaan. Se on pirullinen vääryys. Mitään maksamattomat huijaajat nylkevät suomalaisen palkansaajan putipuhtaaksi."
Vai olet vielä kateellinen kansaneläkkeen varassa olevalle? Ja työttömmiin suhtaudut lippomaiseen tyyliin.
Demaripamput heittelivät tuollaisia letkauksia noin 40 vuotta sitten. Tapio.Talvi on muinaisjäänne. Pitsinki-vainajan jalanjäljillä.
www.metalliliitto.fi
metallin punaisen siiven politrukki,mut pyrkiikö han vallankumoukseen ,tai saako hän bonuksia akitaattorisista puheista ,rakentaako hän tätä yhteiskuntaa vai vallankumouksessa tulevaa yhteiskuntaa jossa metsämaa ja peltomaa verotetaan samoin kuin kiinteistömaa m2 mukaan a`10€/m2,vai onko tt sittenkin vain metallissa loppuunpalanut ja työkavereidensa unhoittama ja henkilökohtaisessa elämässään ei tavoitteisiinsa päässyt yksineläjä jolla ei ole kontaktia omasta vajavuudestaan johtuen lähinaapureihin jotka ovat aivan tavallisia pitkää päivää tekeviä maanviljeliöitä,absolustin ei saakkaan ottaa muuta lääkitystä jo olemassa olevan päälle.
Ei "Talvi" mihinkään "punaiseen siipeen" kuulu. Kyllä nuo pitsingit aikanaan ja putkoset nykyään kuuluvat/kuuluivat SDPn oikeistoon.
Tässä on Putkosta "parhaimmillaan":
http://www.metalliliitto.fi/mput010503.htm
Täsmälleen sama paatos ja asioitten vääntely.
Kiitos.
te sontatunkiolla kiekujat.Tapio Talvi on
sellainen henkilö joka vastaa teille kun
te aluksi kirjoitatte rovosoivasti yleensä
demareista.Kyllä hän saa vastata oikaisut
aisioihin.