MISSÄ OLETTE? Suomen Kristuksen

Anonyymi

Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, Hänen, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla eläviä ja toimivia / vaikuttavia, APOSTOLISIA seurakuntiaan / sitä Jumalan VALTA kunta yhteyden / yhtenäisyyden, jokaista vanhurskasta jäsentään ja sellaiseksi haluavaakin myöden, Raamatun UT mukaisuudessa / Hänessä mahdollistavaa, pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentaviin eri VIRKOIHIN, ja muihin eri palvelusten tehtäviin ja niissä avustajiksi, ym. muiksi palvelijoiksi kutsutut / armoitettut?

Herran, Kristuksen Jeesuksen nimessä, teitä etsivä / peräänkuulutteleva!

vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) mukaisuuteen pitäytyvästi elävä, puhuva / ÄÄNTÄ pitävä, Ei äänestelevä, vaan tähän em. Krist, yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen NÄYLLÄ armoitettu, tämän Raamatun UT mukaisen ja perustuvan Kristillisyyden puolesta. ÄÄNTÄ pitävä, ja myö kokoajan toimiva, palvelijansa ja seuraajansa.

Ilmoittautukaa, tulkaa esiin.

Tuonne...http://www.suomenkristityt.foorumimme.com Kristuksen Jeesuksen kanssa, Hänessä YHDEKSI, yhtä olevaksi ja kaikessa yhtäpitävästi eläviksi ja toimiviksi / vaikuttavaksi jäsenistökseen kokoamassa oleva

5

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olemme järjissämme. Emme höyryä muutaman nuorisorikollisen muinaisesta ansaitusta rangaistuksesta, jonka valitusaika umpeutui n 2000v sitten.
      Case closed.

    • Anonyymi

      Me ollaan täällä.
      Täällä on Jeesus, Johannes, Pietari, LarsLeevi, Niilo ja muutkin.
      Tule sinäkin.

      • Anonyymi

        Ai, siellä pimeydessäkö edelleenkinkö?!! Miksi ette halua tulla sieltä pimeydestänne VALKEUTEEN, Kritsuksen Jeesuksen YHETEEN, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla eläviksi, puhuviksi / ÄÄNTÄ pitävästi, (Ei äänesteleviksi), toimiviksi / vaikuttaviksi, johon Hänen vanhurskaat jäsenensä ovat kutsuttukin.

        Mkikä se teitä siellä kiinni pitää?!!

        Pimeydestä (Ulos kutsuttu)


      • Anonyymi

        Onko laittomuus edelleen samalla tasolla?
        Luder/Lutherin kirje 1.8.1521
        "Ole syntinen ja tee syntiä rohkeasti, mutta usko vielä rohkeammin. Synti ei erota meitä Hänestä, vaikka sortuisimme haureuteen tai murhaan tuhansia ja tuhansia kertoja päivässä."
        herra jumalan käskyn seurauksista esimerkkejä suomalaisittain...
        Lainattua tekstiä:
        "Lars Leevi Lestadio oli ruotsalaisen luterilaisen kirkon lähettämä saarnamies joka pakkokäänsi "pakanalliset suomalaiset sivistykseen ja kristinuskoon". Sen opin tulos ja summa näkyy tänään kun satoja, mahdollisesti tuhansia lapsia on raiskattu henkisesti ja/tai ruumiillisesti. Lasten raiskaaminen ruumiillisesti ja/tai henkisesti ei ole koskaan ollut eikä ole suomalaista kansanperinnettä. Moni on tehnyt ruumiillisen ja/tai psyykkisen väkivallaan jälkeen itsemurhan, eli, kyseessä ei ole itsemurha vaan psyykkisen trauman joka johti itsemurhaan on aiheuttanut uhrin pahoinpitelijä. Puhumme siis lapsi/ihmisvihasta ja joukomurhasta. " (IL)


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      249
      17377
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12358
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6111
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4955
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4955
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4052
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3635
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      23
      3612
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      40
      3138
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      145
      3113
    Aihe