"Suomalaiset ovat huutolaispoikina tässä sakissa. Täällä nää kieroilee. Kyllähän ne kusettaa meitä sen kun kerkiää", Teuvo kertoo Ilta-Sanomille. Teuvolta oli hävinnyt Strasbourgin matkalla matkalaukku, joka kuitenkin löytyi kotimatkalle.
Teuvo kertoo, että asiaan liittyi hyvääkin: Strasbourgissa piti ostaa uusi puvun takki. Jäikö entinen matkalaukkuun vai mitä sille tapahtui? Örvelsikö rinnukselle?
Oletettavasti Teuvolla oli mennessään ainakin housut jalassa, koska uusia e i tarvinnut ostaa.
Teuvo kertoo, että asiaan liittyi hyvääkin: Strasbourgissa piti ostaa uusi puvun takki. Jäikö entinen matkalaukkuun vai mitä sille tapahtui? Örvelsikö rinnukselle?
Oletettavasti Teuvolla oli mennessään ainakin housut jalassa, koska uusia e i tarvinnut ostaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Hakkaraispojan ei kannata huutolaisuudesta huudella yhtään mitään, kun vetää meppiliksaa tekemättä mitään maininnan arvoista. Huutolaispoikien täytyi jotain tehdäkin, että sai edes pöydän päältä tippuneita murusia.
Herraspoikahan se Teuvo. Pariisin matkailija. Ei sellainen työnteosta mitään ymmärrä.
Joko Teuvo on tutustunut Pyrsselin putkaoloihin?
Teuvo on saanut äänensä pökeröitä örveltämällä ja rähisemällä. Myös Brysselissä hän luottaa vanhaan, toimivaan peruSS-reseptiin?
Teuvon valinta Brysseliin kertoo paljon persuäänestäjien järjelllisyyden tilasta tai paremminkin sen puutteesta.
Voi elämän kevät!
Kommenttisi kertoo paljon vassareiden sairaasta katkeruudesta persuja kohtaan!
Voi elämän kevät!
Hei ja peukutapa tätäkin!!!
Persuilla oli EU vaaleissa ehdokkaana tohtoreita ja maistereita, he eivät kelvanneet. Persut pitivät Teukkaa listansa parhaana miesehdokkaana. Kertoo persujen vinksahtaneesta arvomaailmasta todella paljon.
Sinne brysseliin enää turha lähettää koulujakäyneitä, omasta mielestä kieliä osaavia edustajia.
Yksikään suomalainen ei osaa niin hyvin kieliä, että pystyisi toimimaan erikois-sanaston alueella enkuksi.
On nähty tuloksista, että kusetettu suomipoika oikein olan takaa. Osaa sanoa lopuksi ainoastaan "jees, jees" ja sitten perustellaan Suomessa, kuinka valtavan edullinen sopimus tuli meille.
"Mehän tienataan tällä"!
Tulkit ja asiantuntijat viereen, ei kielitaidoilla esiintyviä meppejä enää lisää. Tuuvo on oikeas ja hyvä edustaja Suomelle.
Valitettavasti yllä oleva kirjoitus on täyttä totta. Kataiset, Urpilaiset...Kepun maatalousneuvottelijat, puhumattakaan uusi pääministeri, todella surullisen koominen tapaus - uskomaton. Itsetunto ei kestä tuoda tulkkia näkyville. Ennemmin sössitään valtion asiat.
Olemattomalla kielitaidolla ja sosiaalisten taitojen puutteella ei saada mitään aikaan Brysselissä.
Hyvää on vain se, ettei se ole nyt Suomessa sohlaamassa.
Teuvo ei ymmärrä sitäkään vähää mitä kielitaitoiset suomalaismepit, joten Teuvo on juuri oikea meppi edustamaan persuja Pyrsselissä.
Manner-Euroopan natsit vievät Teukkaa ja Huuhaasaarta kuin kuoriämpäriä.
Totta. Persumepit ovat kuin rengit ja piiat Mussolinin rattailla. Persut pullistelevat sillä, että saavat olla osa sellaista suurempaa kokonaisuutta, mistä eivät mitään ymmärrä. Ja historiantuntemushan on persuilla tunnetusti tasan nolla.
Kommenttisi kertoo paljon vassareiden sairaasta katkeruudesta persuja kohtaan!
Voi elämän kevät!
Hei ja peukutapa tätäkin!!! ..
Hyvinhän tuo Teuvon kausi alkoi. Osasi Strasbourgista takaisin Brysseliin. Ja ihan uusi puvuntakkikin ...
Brysselin asemalla Teuvoa luultiin ensin paikalliseksi puliukoksi, kunnes huomattiin EU-lätkä roikkumassa hänen kaulassaan?
Valta otetaan, ei sitä anneta. Nyrkkiä pöytään!
En ymmärrä persujen kitinää. Jos meppi haluaa vaikuttaa, pitää olla aktiivinen . Sanoa ja tehdä reilusti. Ja lyö hanttiin jos joku ei miellytä.
Onks persut luovuttanut jo? Tuo on väärä asenne, eikä lupaa hyvää. Nyt pitäis pitää suomalaisten puolta. Näin kait lupasivat ennen vaaleja.
Teuvo lähti näköjään Brysselliin uhriutumaan.
Onko se silvia vielä hakannut kännissä ketään, kuten entisen naisystävänsä???