Narsisti ylistää uhriaan aluksi

Mitä_mieltä

Mitä mieltä olet ollut siitä miten narsisti on ylistyksen tehnyt? Ovatko kehut olleet tarkalla silmällä annettuja ja osuvia? Vai olisiko ollut toivomisen varaa kehujen laadussa? Olisiko voinut huomata jotain mitä ei huomannut?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eivätpä ne tunnu paljon missään. Vastaavasti antamasi kehut katoavat jonnekin pohjattomaan kuiluun. Ei sieltä palaa paljon muuta kuin itsetyytyväisyyttä ja vaatimista...

Äänestä

Kehut teennäisiä ja läpinäkyviä. Niillä pyritään ensin kohottamaan uhrin itsetuntoa ja sitten pudottamaan hänet kuiluun mitätöimällä ja syyllistämällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä_mieltä

Mitä mieltä olet ollut siitä miten narsisti on ylistyksen tehnyt? Ovatko kehut olleet tarkalla silmällä annettuja ja osuvia? Vai olisiko ollut toivomisen varaa kehujen laadussa? Olisiko voinut huomata jotain mitä ei huomannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu