Ajan 13 v. vanhalla 2-litraisella autolla, jossa suositellaan käytettäväksi 98-oktaanista bensaa. Nyt on Shelliltä tullut jakeluun uusi versio V-powerista, josta sanotaan, että se puhdistaa venttiilejä ja imusuuttimia ja vähentää kitkaa sylinterissä vielä paremmin kuin edellinen versio. Suorituskyvyn pitäisi lisääntyä. Onko kokemuksia, onko mittaustuloksia ja jos toimii, kuinka kauan pitää käyttää, ennen kuin tuloksen näkyvät?
Shell V-power 98 - Viagraa moottorille?
5
113
Vastaukset
- Anonyymi
Kusettavat kuitenkin sinnuu osta venäläistä aitoa ysiysii!
- Anonyymi
Sakut tykköö tuas 76 kuorma-aaton pensasta. Sit vuan tankkii, niin tullee 100hv lissää...
- Anonyymi
Minulla 17-vuotias Focus. Tuolla Shellin bensalla auto ei nyi lainkaan, jaksaa vetää kaikilla vaihteilla paremmin myös alakierroksilla ja bensaa kuluu vähemmän.
Sitä en tiedä johtuuko pelkästä oktaaniluvun suurenemisesta vai onko bensassa tosiaan jotain oikeasti vaikuttavia lisäaineita. - Anonyymi
Kyllä on totta, Shellin polttoainetta käyttävän (ainakin mainostaa) FI Ferrarin suorituskyky on parantunut, kun ottivat V Powerin uusimman version käyttöön, elikkäs kyllä suorituskyky kasvaa ja kello tykkää.
- Anonyymi
Ferrareissa käytetään kerosiiniä eikä saastuttaja Shellin kuraa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199