Verenpainemittaus

Onko Kasperin neuvolassa mahdollista mittauttaa verenpainetta tai mahdollisuus itse mitata siellä?
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jesperissä nousee verenpaine

Äänestä

Verenpainemittarit maksaa muutaman kympin. Sellaisen voi ostaa kotin ja mittailla aina kun siltä tuntuu.

Äänestä

Kyllä voi.
Jos julkisia palveluja ei käytetä ne loppuvat : /

Ihmiset eivät tiedä/ymmärrä sitäkään että ensivasteen voi soittaa kotia, eikä tarvitse aina mennä sairaalanmäelle. Eikä siihen tarvita edes sydänkohtausta tai muuta akuuttia sairautta.
Näin sanoo kyseiset ammattilaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko Kasperin neuvolassa mahdollista mittauttaa verenpainetta tai mahdollisuus itse mitata siellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu