....... milloin tässä maassa on ollut vallankahvassa oikeita miehiä?
Miehiä joiden todellinen lähtökohta on ollut oman kansan ja maan asioiden kaikinpuolinen ja ensisijainen kunnossapito ja turvaaminen.
Miehiä, jotka eivät ole ämmälaumojen, lesbojen, homojen ja muiden vastaavien joukkojen huutoäänestyksen nojalla päässeet hyödyntämään vain ja ainoastaan omia tarpeitaan - tarpeita ja ahneutta, joiden kasvulle ei näytä olevan mitään rajaa niinkauan kun ikinä on yhteisiä verovaroja hyödynnettävissä.
Se kasvu taataan velalla, jota kansa saa maksaa yhtä suurempina veroina ja elinkustannuksina, kansalle mitään jättämättä.
Ja jossain vaiheessa kun velkahanat kiristyvät, kostetaan se taas kerran kansalle.
Nyt ollaan taas kansan siivellä järjestelemässä jotain demokratiajuhlia, joista voidaan lukea muutaman vuoden päästä jonkun elämänkertakirjailijan teoksista, kuinka kalliiksi juhlat lopulta kävivätkään, mistä tilailtiin konjakit ja shappanjat, vuosikerta tällä kertaa varmasti vuodelta 1917, että eliitillä on varmasti mukavaa.
Nämä lepsut valehtelevat kaksilahkeiset, jotka nytkin eduskunnassa (hallituksessa) ovat ns. vallassa, eivät täytä muuta kuin lapatossun tehtävän, mutta antavat sentään toimittelijoille leivän retostellessaan omaisuuksillaan ja omistuksillaan, joista median pastatilaa täytellään päivät pääksytysten, samaan aikaan kun verojaan maksavan kansan elintasoa ja elämänlaatua lasketaan kaikin kuviteltavissa olevin keinoin.
Sattuuko kenellekään tulemaan mieleen ???
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1243347Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2582127Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois722125- 1361889
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641412- 971327
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931277- 611240
- 611233
- 711121