....... milloin tässä maassa on ollut vallankahvassa oikeita miehiä?
Miehiä joiden todellinen lähtökohta on ollut oman kansan ja maan asioiden kaikinpuolinen ja ensisijainen kunnossapito ja turvaaminen.
Miehiä, jotka eivät ole ämmälaumojen, lesbojen, homojen ja muiden vastaavien joukkojen huutoäänestyksen nojalla päässeet hyödyntämään vain ja ainoastaan omia tarpeitaan - tarpeita ja ahneutta, joiden kasvulle ei näytä olevan mitään rajaa niinkauan kun ikinä on yhteisiä verovaroja hyödynnettävissä.
Se kasvu taataan velalla, jota kansa saa maksaa yhtä suurempina veroina ja elinkustannuksina, kansalle mitään jättämättä.
Ja jossain vaiheessa kun velkahanat kiristyvät, kostetaan se taas kerran kansalle.
Nyt ollaan taas kansan siivellä järjestelemässä jotain demokratiajuhlia, joista voidaan lukea muutaman vuoden päästä jonkun elämänkertakirjailijan teoksista, kuinka kalliiksi juhlat lopulta kävivätkään, mistä tilailtiin konjakit ja shappanjat, vuosikerta tällä kertaa varmasti vuodelta 1917, että eliitillä on varmasti mukavaa.
Nämä lepsut valehtelevat kaksilahkeiset, jotka nytkin eduskunnassa (hallituksessa) ovat ns. vallassa, eivät täytä muuta kuin lapatossun tehtävän, mutta antavat sentään toimittelijoille leivän retostellessaan omaisuuksillaan ja omistuksillaan, joista median pastatilaa täytellään päivät pääksytysten, samaan aikaan kun verojaan maksavan kansan elintasoa ja elämänlaatua lasketaan kaikin kuviteltavissa olevin keinoin.
Sattuuko kenellekään tulemaan mieleen ???
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380