Finnairin osake syöksyy

syynä ilmastonmuutos kohta se myydään lukee hallituksen papereissa.

https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000006175912.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Qatarilla ja Lufthansalla pääsee kaikkialle, mihin ihmisen on halu lentää.

Äänestä

Sitä saa, mitä tilaa.

Kun Suomessa korkeimpien päättäjien johdolla tarpeeksi kauan on rummutettu lentokoneiden päästöjen aiheuttamasta ilmaston muutoksesta ja matkustajille toitotetaan, että on tunnettava lentohäpeää, jos vain lentokoneeseen uskaltaa astuakaan, niin kyllähän se jossain alkaa näkyäkin. Tämä on taas oikea kouluesimerkki omaan pesäänsä paskomisesta.

Varmaan seuraavaksi ajetaan metsäteollisuus alas, kun Suomen metsien hiilinieluilla pelastetaan koko maailma.

Äänestä

Joo, sitä saa mitä tilaa. Ihmettelen vaan sitä että Aasiasta lentää Suomeen lomalle enemmän ihmisiä kuin toisin päin. Samanlainen hiilijalanjälki se on näinkin päin. Mutta sitä ei moitita, vaan toivotaan lisää turisteja. Pitäiskö rajoittaa? Ei, eikä tunneta lentohäpeää mekään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

syynä ilmastonmuutos kohta se myydään lukee hallituksen papereissa.

https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000006175912.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu