Vaikka seuraavat 40 vuotta jos satun niinkin pitkälle elämään, vaikka Antti Rinnekin on sanonut, ettei sellaiseen ole varaa. Näin yleisesti siitäpähän saatte kaikki, mitä useimmat kusipäät ovat tilanneet.
Hyvällä omalla tunnolla chillailen
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Elä leveästi jos suinkin on varaa, se on paras vastaus ilmastohuuhaa-aktivisteille. Jos ilmastonlämpeneminen olisi totta, se olisi meille vain hyvä asia. Valitettavasti se on kuitenkin huuhaata.
Ei todellakaan ole huuhaata, mutta kaikenmaailman ahdistukset ja paniikit menee vähän yli nekin. Ei liity aloitukseen juuri mitenkään.
Aidointa mahdollista huuhaata, jääkausi alkoi ja loppui ilman ihmisen vaikutusta, meidän vaikutuksemme on häviävän olematon.
Kun Niinistö kumppanit veivät työeläkkeestäni 7 vuotta. Lopetin työteon 35 vuotta sitten.
Tosi on, että mitä vähemmän on rahaa kuluttaa, sitä pienempi on hiilijalan jälki.
Onhan se vähän niinkin, ja mitä vähemmän tuotat yhteiskunnalle ja mitä vähemmän on ostovoimaa, sitä vähemmän siitä kaikki kusipäätkin kostuu.
Aito ekoihminen siis. Ja Rinnekin oli niin ekoa, niin ekoa, EU-linjanvedossaan.
Mä olen ekologisempi. Lahoan pystyyn ja kompostoidun sohvalla.
Rinne selittelee todella ristiriitaisesti. Jos meillä ei ole varaa chillailuun, niin miksi meillä vielä on kaikki maahan tulleet elintasosurffarit suomessa? Somalit, Irakilaiset, Syyrialaiset, Afgaanit, Afrot. Mitä muuta ne tekee, kuin chillailevat?
Siihen juuri tarvitaan aina vaan enemmän rahaa. Siksi chillailun on loputtava. Ihan loogista.