Jos menet ostamaan Powerilta jotain, niin he rokottavat päältä noin satasen laitteen tarkastuksesta. Se merkitsee sitä, että ilmoitetut hinnat eivät pidä tosiasiassa paikkaansa.
Jos et maksa tarkastusta, niin silloin on vaarana saada jo palautettu viallinen laite. Pahimmassa tapauksessa laite on rikottu tarkastuksen yhteydessä, eikä siitä saa edes rahojaan takaisin.
Power Norjasta rahastaa asiakkaita
6
166
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kiertänyt POwerin ja Gigantin kaukaa jo vuosia. Itselläni on hyviä kokemuksia Verkkokauppa.comista, mutta jotkut moittivat sitäkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13090212/gigantti-ei-rahoja-takaisin-jos-tuote-viallinen- Anonyymi
Olen tehnyt useanpuolesta valituksia verkkokauppa.comin palautuksista, se on hankalaa.
Pidän kyllä kikanttia paljon parempana, ikävä kyllä, molemmissa on sellaista "halpaa tusinatavaraa", toki merkkituotetta, mutta kuitenkin pientä hämäystä. Esim läppärit olen jokaisen , koko elämäni, 4 lapselle ja heidän 9 lapselleen ostanut hieman pienemmistä kaupoista. Olen saanut tehokkaamman ja kestävemmän , jokaiseen useisiin kymmeniin läppärikauppoihin olen ollut tyytyväinen. Eka ostettiin 1999.
Ite en ole joutunut koskaan palauttamaan mitään, vaikka ostelen melkoisesti, useita satoja, kaikki pienetkin laskettuna parituhatta.
Toki joskus on tullut vajaan satasen tuote ja sitten löytänyt paremman, olen vienyt sen ensimmäisen taloyhtiön roskakatokseen, sieltä on lähtenyt.
- Anonyymi
Meneppä nukkumaan ja kokeile jos huomenna alkoholin vaikutus olisi lakannut itsestään.
- Anonyymi
Itse ostin keväällä uuden 4k smart TV n otettiin se suoraan myymälän kassalta ilman ylimääräistä säätämistä. Kotona on kaapeli ja kuva ihan hyvää ja tuolla laitteella mielestäni hyvä.
Naapurille oli myyty parisataa kalliimpaan telkkariin kuvan säätö ja vakuutus. Mielestäni turhaan sillä säätö on turha ja vakuutus osa menee osin takuuseen ja osin kotivakuutukseen.
Liekö kyse osamaksu sopimuksesta vai muusta. Se ei ole meidän ongelma. Oman ostin käteisellä- Anonyymi
Tuskinpa ostit käteisellä piikkin otit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088