Power Norjasta rahastaa asiakkaita

Anonyymi

Jos menet ostamaan Powerilta jotain, niin he rokottavat päältä noin satasen laitteen tarkastuksesta. Se merkitsee sitä, että ilmoitetut hinnat eivät pidä tosiasiassa paikkaansa.
Jos et maksa tarkastusta, niin silloin on vaarana saada jo palautettu viallinen laite. Pahimmassa tapauksessa laite on rikottu tarkastuksen yhteydessä, eikä siitä saa edes rahojaan takaisin.

6

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Olen tehnyt useanpuolesta valituksia verkkokauppa.comin palautuksista, se on hankalaa.

        Pidän kyllä kikanttia paljon parempana, ikävä kyllä, molemmissa on sellaista "halpaa tusinatavaraa", toki merkkituotetta, mutta kuitenkin pientä hämäystä. Esim läppärit olen jokaisen , koko elämäni, 4 lapselle ja heidän 9 lapselleen ostanut hieman pienemmistä kaupoista. Olen saanut tehokkaamman ja kestävemmän , jokaiseen useisiin kymmeniin läppärikauppoihin olen ollut tyytyväinen. Eka ostettiin 1999.

        Ite en ole joutunut koskaan palauttamaan mitään, vaikka ostelen melkoisesti, useita satoja, kaikki pienetkin laskettuna parituhatta.

        Toki joskus on tullut vajaan satasen tuote ja sitten löytänyt paremman, olen vienyt sen ensimmäisen taloyhtiön roskakatokseen, sieltä on lähtenyt.


    • Anonyymi

      Meneppä nukkumaan ja kokeile jos huomenna alkoholin vaikutus olisi lakannut itsestään.

      • samaa mieltä pari ekaa on kai vain mainoksia, ei faktaa.


    • Anonyymi

      Itse ostin keväällä uuden 4k smart TV n otettiin se suoraan myymälän kassalta ilman ylimääräistä säätämistä. Kotona on kaapeli ja kuva ihan hyvää ja tuolla laitteella mielestäni hyvä.

      Naapurille oli myyty parisataa kalliimpaan telkkariin kuvan säätö ja vakuutus. Mielestäni turhaan sillä säätö on turha ja vakuutus osa menee osin takuuseen ja osin kotivakuutukseen.

      Liekö kyse osamaksu sopimuksesta vai muusta. Se ei ole meidän ongelma. Oman ostin käteisellä

      • Anonyymi

        Tuskinpa ostit käteisellä piikkin otit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      195
      954
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      14
      496
    7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      49
      483
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      455
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe