Ohisalo vaatii muitakin maita hakemaan salakuljettajien veneistä pakolaisia eläteiksi maihinsa? Paljonko Suomeen?
Mamutus vauhtiin?
Anonyymi
4174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Ainut maa joka ottaa terroristeja eläteiksi on tämä hölmölämme.
Ottaa Ruotsikin.
Tästä ei vihreässä langassa kirjoitella:
https://www.suomenuutiset.fi/aftonbladet-selvitti-joukkoraiskaajat-tulevat-euroopan-ulkopuolelta/
Suomen hallitus on yhtä kuin pakolaisten vastaanottokeskuksen virkailijat. Vihreät johtaa ja muut kyyristelee.
Finnairin tulos nousuun?Kait Ohisalo lennättää ne salakuljettajien elätit Suomeen?
Ja Romanian romanien virka
Helsingissä on mikä?
Ei mikään muu kuin
kerjääminen ja ryöstely.
Vihreillä ei mitään käsitystä taloudesta missään asiassa. Oletteko kuulleet niiden sanovan paljon mikäkin maksaa? Haihatellaan kaikkea, ei väliä mitä maksaa.
Useasti olen, niitä vain ei julkaista Aku Ankassa tai Mv-lehdestä.
Persut tuli valtaan ja meitä kohtasi pakolaiskriisi. Nyt ei enään tarvitse jännittää.
Viherpunikeilla ei kaikki muumit ole laaksossa ja sen kuulee kun nämä päästelevät sammakoita suustaan.
Ruotsi on YLE:n uutisten mukaan mallimaa, mutta miksi ei mainita niistä viikottaisista ihmisten ampumatapauksista eikä autojen polttamisista mitään ? Suomessa media on täysin viherpunikkien määräysvallan alaisena joka siten toimii propagandan levittäjänä eikä mitään totuutta annetta kansalaisille.
Viherpunikin on turha tulla haukkumaan ketään persuiksi kun ei edes tiedä onko kirjoittaja sen puolueen kannattaja.
Tietääkö viherpunikki mitä punikki tarkoittaa ?
Eikös viherpunikit ole pasifisteja,
antimilitaristeja ja -fasisteja?
Juurikin päinvastoin..
Pahimman luokam mielipide-natseja.
Kai haalivat inoissaan Epolankin Suomeen Eurooppaan,inossaan?
Hienointahan tuossa on että Hutisalo odottaa että me VERONMAKSAJAT kustannamme hänen harrastuksensa.
Kehotankin Hutisaloa maksamaan itse maahantuonnin ja elatuksen kustannukset.
Suomessa on työttömiä, vanhuksia, sairaita, syrjäytyneitä ja köyhiä miljoona, mutta nämä eivät kiinnosta Hutisaloa vähimmässäkään määrin.
Miksi vihreät vihaavat meitä suomalaisia???
Lukeeko ohimeni maahanmuuton haitoista mitään lehdistä.
Joko pv uutista väkisinmakaamisista ja pahoinpitelyistä
Eli minkälaista suomea hän haluaa? Sipilex suomi?
Fuck liberal immigration policy!
Where is people's rationality?
Salakuljettajilla on hyvät tienestit ja mitä ilmeisemmin meidän ministerimme on mukana tuossa pisneksissä.
vieläkö ministereitä on mukana vastaanottokeskuspisneksissä
Ei Ohisalon kyvyillä sisäministerin pestiä pystytä kunnialla hoitamaan.
No ei pystytä ei. Oikeassa olet.
Herää jo kysymys innon takia, onko rovikaa??
Maksaako salakuljettajat tän veneistä haku vouhotuksen? Ne vain hyötyy.. Mitä enemmän haetaan? Sitä ene män salakuljetajat työntää merelle!
Sairasta, mikä tämä ohisalo oikestaan on? Ei tällainen voi päättää Suomen asiosta!!!Hukka perii meidät suomalaiset.
Mitkö seuraukset Suomessa? Taudit ja kulut.. Miljardeja ja riesa ...
Joku ebolantpanen kulkutauti puuttuukin?
Suomen pitää varmaan hyvittää vielä salakuljettajien keräämät rahat näille pakolaisille. Onhan se kamalaa, että paljon kärsineiltä ressukoilta viedään rahatkin.
Olikohan Ohisalo ihan fiksu valinta
sisäministeriksi, taitaa likka olla
aikamoisen liberaali mamuttaja, ei
kaikki Afrikasta ja Lähi-idästä tänne
pyrkivät tule rehellisin aikein tänne
elämään ja asumaan.
Siinä on rehellisten tulijoiden
seassa myös keinottelijoita ja
höplästä vetäjiä.
Ohisalo toteuttaa Suomen uutta linjaa pakolaisasioissa, josta hän mainitsi jo aikaisemmin. Rinteen ja Keskustan mukaan linja ei ole muuttunut.
Linjaa ja johtamista voisi selkeyttää hallituksessa, yksi sanoo yhtä toinen toista ja kolmas huseeraa oman päänsä mukaan valtakunnan asioita.
Miljardien mamukulut nyt ei riitä.. Lisää elättejä ja tautejakin..
Kuka näitä äänesti?? Osavastuussa!
Mitä enemmän on vihreiden ja vasemmiston naisia päättäjinä, sitä enemmän tänne yritetään saada mustia miehiä. Se on niiden agenda. Laivoissa ja veneissä seilaa parhaassa iässä olevia, riskejä miehiä ja näitä naiset pelastavat. Eivät he tarjoudu auttamaan tämän maan peltojen raivaajia ja itsenäisyyden puolesta taistelleita.
Toiset hakee mustia taksikuskeja etelänmatkoillaan matkamuistoksi!
Taitaa Ohisalo kerätä EUsa täysipäisten vihat itselleen ja Suomelle.. Mamutuskimassaan!
Itä- Eurooppalaiset on tässä asiassa ne järkevät, sinne ei näitä elätettäviä oteta ja tämäkös suvakkeja raivostuttaa.
Ohisalo ja muut piiperöt voisivat ottaa eläteiksi isis terroristejä,raiskaajia,murhaajia,rosvojoukkioita asumaan omiin asuntoihinsa ja maksamaan kaikki heidän menonsa.
Nyt Suomi munasi itsensä.. Mamuja salakuljetajien veneistä ja rahoja vähentää Unkarilta/ Puolalta.. Tulee omaan nilkkaan!
Muut maat sulkee rajojaan.. Suomi alkaa noutaa salakuljettajien pokia..
Sinne valuu eläkekorotusrahat? Piti vielä korottaa polttoaineveroa ja muita maksuja . Kehitysapuunkin eläkerahoja.
Kehitysapurahoilla nämä terroristit tänne tulevat ja salakuljettajat käärivät hyvät palkkiot kun saavat lauttansa täyteen lähtijöitä.
Onko huvikseen maastaan lähtevät pakolaisia siinä kysymys ja täällä Hölmölässä me maksamme näitten elämisen tappiin asti.
Afrikassa miehet saavat tietoa, että täällä pohjoisessa asuu hölmöläiskansa joka kustantaa heidän elämisensä eikä mitään työtä tarvitse tehdä koskaan. Miten mahtaa olla tyttölasten turvallisuus, kun nämä Mustafat rantautuvat tänne hölmöläämme ?
Nyt hukkuuvat Libyan rantavesiin?? Ohisalon pitä hakea jo maista etit?.
Ohisalo on täysin ulalla ei ymmärrä että pakolaisten tulolle ei ole loppupäätä olemassakaan. Sirkus on päästetty alkamaan niin nyt sitä ei pystytä enää lopettamaan, eikä tällä meidän poliitikkojen hölmöilyllä ei ole mitään rajaa.
Ruotsi on jo alkanut oivaltamaan ettei homma ole enää hanskassa rikollisuus on huimassa nousussa ihmisiä ammutaan päivittäin ja poliisit on voimattomia istuvat vain luodinkestävissä autoissaan.
Arvaa kahdesti?? Toi vouhako?