J-miehet , mihin ihastuitte henkilössä jota kaipaatte?

Ulkoiset seikat?
Luonne?
Jokin muu , mikä?
Kuvailkaa hieman..
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ulkoiset seikat ja luonne tulee hyvänä kakkosena.

Äänestä

Noo..mun J mies sano, et se ihastu minussa kuulemma iloiseen luonteeseen ja huumorintajuun.outoa kun emmää nyt niin kauhean helppo luonne ole 😅 mutta silti ❤ J miehelle.

Sit kuulemma ulkonäössä kokonaisuuteen. ( oon perus tavis näköine)

Nii..me siis oikeasti ollaan ihastuttu toisiimme, mutta niih... 😂😂 mites käy tässä kun en oo oikein hyvässä kunnossa.

Äänestä

Ihastuin ensin hänen ajatuksiin ja persoonaan. Hän teki vaikeita valintoja, kun helpointa olisi ollut tehdä kuten kaikki muut.

Äänestä
  • Niin, niinpä. Monesti muistelen.

    Äänestä

Luonne
Yhteiset harrastukset
Sisäinen ja ulkoinen kauneus
Samanlainen huumorintaju
Samanlaiset kiinnostuksen kohteet
Ja se miten hän käyttäytyy seurassani

Lista ei ole missään järjestyksessä...

J-mies joka kaipaa j-naisen kainaloon 😅

Äänestä

Aluksi silmiin, hymyyn ja siihen tapaan, jolla hän katsoi tai ujosteli väistellen katsetta. Myöhemmin luonteen eri vivahteisiin, persoonaan.

Äänestä
  • Mukava lukea tällaisiakin kommentteja, jotka keskittyvät muuhun kuin ulkonäköön. Vaikka totta kai kaivattuni ulkonäkö minuakin miellyttää, outoahan se olisi ellei pitäisi kaivattuaan viehättävänä. Eräs J hänkin, vaikka en mielellään sitä viesteissäni mainitse.

    Äänestä

  • Lisäyksenä vielä, olihan ylemmissäkin viesteissä mainittu luonne jne. Eli ylipäätään mukava lukea asiallisia vastauksia. Ja en ole siis tämän ketjun aloittaja.

    Äänestä

Jokin hänessä vain matsasi. Ei osaa sanoin selittää sitä.

Äänestä

Se jokin.,pehmeä naisellisuus,hauska huumorintaju,järkevä,luotettava,paljon miellyttäviä piirteitä,tietysti kaunis ja mukava pideltävä.

Äänestä

En ole aiemmin vaivautunut tänne suomi24:ään kirjoittamaan viestiäkään, mutta jos J-mieheltä oikein näin erikseen kysyy, niin tokihan J-mies vastaa.

Puhun ensinäkemisestä, joten en ehkä kutsuisi ihastumiseksi, mutta sanon sen että pidin hyvin paljon suurista vihreistä silmistä, jotka katsoivat minuun erittäin ystävällisesti ja jotenkin yllättyneen näköisinä. Enpä ole sitä ennen tai sen jälkeen kohdannut niin suurisilmäistä katsetta. Tuntui kivalta ja lämpimältä tulla niin ystävällisesti katsotuksi.

Äänestä
  • Vois olla mulle, mutta tuskinpa.

    Äänestä

Toki tietyt ulkoisetkin seikat, mutta ilman luonnetta ja tunnetta ei niillä ulkoisilla seikoilla tee mitään.

Äänestä

Ensin ulkoiseen olemukseen..vihreisiin silmiin..hymykuoppiin..vartalon kaariin..ym.. .myöhemmin luonteeseen..tuskin olemme joka asiasta samaa mieltä..mutta silti samalla aaltopituudella..mikä tärkeintä..sydämet lyövät samaan tahtiin..

Äänestä

Hymy. ujous, herkkyys, hellyys ja se kokonaisuus hänessä. Hän on kaunis sisäisesti ja ulkoisesti. Ihastuminen on ehkä vähän laimea ilmaisu tässä. T:J

Äänestä

Onpa paljon ihania J-miehiä, vastausten perusteella!

Äänestä

Hänen rauhalliseen luonteeseen ja hänen tyyliin. Sekä myös ulkonäköön.

Äänestä

Ennustaja sanoi että pitää ihastua, todellisuudessa ei ollut mitään mihin ihastua, täyttä p...

Äänestä

Ihan ensinäkemällä ulkonäköön ja täysjärkisyyteen. Myöhemmin paaaaljon lisää syitä.

Äänestä

Ap J-nainen joko olet löytänyt oikean j- miehen vastauksen? Senhän me tiedämme miten utelias olet siellä kassan takana ja toisten asiathan eivät kuulu sinulle!

Äänestä
  • Aloitus ei ole J-naiselta.
    T:Ap

    Äänestä

Mikä h-tti on "J-mies"? :D

"J-mies ja J-nainen"... Ahaha... Taidan olla väsynyt.

Äänestä

Mua kiinnostaa kimurantit detaljit; mä olen niinku ajatusfraktaalien keräilijä.

Tässä siis ei olla konkreettisesti kenenkään perässä, you know.

(Pärsk)

Äänestä
  • Ap:tä eli minua kyllä kiinnostais eräs J-mies.

    Äänestä

Mikä on j-mies, jousimies, vai onko tää jokin sisäpiirijuttu?

Äänestä
  • Jännämies. Palstalta tuttu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ulkoiset seikat?
Luonne?
Jokin muu , mikä?
Kuvailkaa hieman..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu